Przejdź do treści
A     A     A

Aktualności


2024-07-01

Kolejne „elektryki” we flocie Lubelskiego Roweru Miejskiego

Kolejne 5 rowerów elektrycznych dołączyło do floty Lubelskiego Roweru Miejskiego, aktualnie do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców jest 10 takich jednośladów. Niebawem, jeszcze w wakacje, pojawi się też zapowiadany wcześniej rower typu cargo. Pierwsze rowery elektryczne uzupełniły ofertę miejskiej wypożyczalni na początku tegorocznego sezonu.

Czytaj dalej » 2024-06-26

Drogi i transport pod wspólnym szyldem

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie, w ramach jednej struktury skupi zadania realizowane dotychczas przez Zarząd Dróg i Mostów oraz Zarząd Transportu Miejskiego. Nowa jednostka zacznie funkcjonować od 1 lipca, a na jej czele stanie Grzegorz Malec, który do tej pory kierował ZTM.

Czytaj dalej » 2024-06-12

Nowy Zarząd MPK Lublin

Na posiedzeniu w dniu 11 czerwca br. Rada Nadzorcza MPK Lublin Sp. z o.o., powołała nowy Zarząd Spółki. Na Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego wybrano Bogdana Kołciuka, dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu - Dyrektora ds. Technicznych. Z kolei Wiceprezesem Zarządu został Dariusz Tomasik, który zajmował do tej pory stanowisko Dyrektora Biura Zarządu i Promocji. Obaj panowie bardzo dobrze znają Spółkę i od wielu lat pracują w MPK Lublin. Nowy Zarząd rozpocznie pracę z dniem 13 czerwca br.

Czytaj dalej » 2024-06-07

MPK Lublin ogłosiło przetarg na zakup 20 autobusów wodorowych

Będą klimatyzowane, niskopodłogowe, wyposażone w monitoring, automaty do sprzedaży biletów, bramki do zliczania pasażerów i głosową zapowiedź przystanków. Do tego będą ekologiczne, ciche, a na jednym tankowaniu będą w stanie przejechać minimum 300 km. 7 czerwca br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie ogłosiło przetarg na zakup 20 autobusów wodorowych.

Czytaj dalej » 2024-06-06

Dworzec Lublin wyróżniony w konkursie „Lider Dostępności 2024”

Po raz kolejny Dworzec Lublin doceniono na arenie krajowej przyznając mu wyróżnienie w kategorii duży obiekt użyteczności publicznej w konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Lider Dostępności 2024”. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca br. podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim RP w Warszawie, z racji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością. W imieniu Miasta Lublin wyróżnienie odebrał Grzegorz Malec, dyrektor ZTM w Lublinie.

Czytaj dalej » 2024-06-03

Jeżdżę z ZTM w Lublinie i czytam na Maksa

Podróż autobusem lub trolejbusem to doskonała okazja do pożytecznego spędzenia czasu. Jazdę pomiędzy przystankami, można wypełnić dobrą książką i czytać na Maksa. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie we współpracy z grupą Wydawniczą Filia, przygotował dla pasażerów autobusów i trolejbusów niespodziankę.

Czytaj dalej » 2024-05-09

MPK Lublin operatorem Strefy Płatnego Parkowania

Od 11 maja br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie będzie głównym operatorem Strefy Płatnego Parkowania, a to oznacza, że miejska spółka będzie zarządzać całym tym obszarem.

Czytaj dalej » 2024-03-01

W tym roku rozlicz PIT w Lublinie

Samochód hybrydowy i piętnaście nagród pieniężnych o wartości od 1 tys. do 2 tys. zł czekają na zwycięzców tegorocznej edycji miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. Udział w loterii można zgłosić do 1 czerwca br. Warunkiem jest wskazanie Lublina w swoim zeznaniu podatkowym, jako miejsca zamieszkania.

Czytaj dalej » 2024-03-21

Lublin Liderem Transportu Publicznego 2023

Działania na rzecz ekologicznego transportu, szeroko rozumianej elektromobilności i inwestycje w innowacyjne technologie – wszystko to docenił Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, przyznając statuetki Lidera Transportu Publicznego za rok 2023. Miasto Lublin otrzymało nagrodę w kategorii „Nowoczesne Centrum Komunikacji – Dworzec Lublin”.

Czytaj dalej » 2024-03-21

Lubelski Rower Miejski zaczyna pełen sezon

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca rusza pełen sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Oferta miejskiej wypożyczalni przynosi nowość – rowery elektryczne.

Czytaj dalej » 2024-03-11

Ulepszona komunikacja w mieście

Częstsze kursy komunikacji miejskiej, zakup 100 autobusów, w tym wodorowych i hybrydowych, linie pospieszne łączące miasto, kolejni przewoźnicy na Dworcu Lublin, a także nowe rowery elektryczne, rozbudowa i modernizacja ścieżek rowerowych oraz dróg. Miasto Lublin wprowadza rozwiązania, dzięki którym poruszanie się po mieście będzie bardziej sprawne, niezależnie od środka komunikacji. 

Czytaj dalej » 2024-03-16

Kolejni przewoźnicy odjadą z Dworca Lublin od 18 marca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że 18 marca br. rozpocznie się kolejny etap przenosin znaczącej grupy przewoźników zamiejskich. Przeniesienie zadeklarowało prawie 50 przewoźników. Dzięki temu pasażerowie z nowego Dworca Lublin odjadą w takich kierunkach jak m.in. Opole Lubelskie, Poniatowa, Puławy, Nałęczów, Janów Lubelski, Kraśnik, Zamość, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Chełm i wiele innych.

Czytaj dalej » 2024-03-01

Wiosna z Lubelskim Rowerem Miejskim

Rusza kolejny sezon miejskiej wypożyczalni jednośladów. W pierwszej kolejności na stacjach pojawi się 100 rowerów. Pełen sezon wystartuje tradycyjnie 21 marca.

Czytaj dalej » 2024-03-01

Nowe kierunki podróży z Dworca Lublin od 2 marca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, stale rozszerza się oferta przewozowa kierunków z nowego Dworca Lublin. Od 2 marca br. pasażerowie dojadą do kolejnych pięciu miejscowości. 

Czytaj dalej » 2024-02-05

Strefa Płatnego Parkowania po nowemu

W wyniku podpisanej umowy pomiędzy Miastem a MPK Lublin, od maja br. prowadzenie całej Strefy Płatnego Parkowania na terenie Lublina, przejmie spółka. Do tego czasu obsługę SPP poprowadzą obecni operatorzy.

Czytaj dalej » 2024-01-31

Kolejni przewoźnicy odjadą z Dworca Lublin od 1 lutego br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że 1 lutego br., zgodnie z zapowiedziami, kolejni przewoźnicy rozpoczną realizację kursów z Dworca Lublin. Firmy Contbus Olszak Sp. j. oraz SINDBAD Sp. z o.o., zakończyły procedurę zmiany dworca. Tym samym zrealizują dziennie blisko 30 kursów do Warszawy, Opola, Chełma i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Czytaj dalej » 2024-01-29

Dworzec Lublin z nagrodą Property Design Awards 2024

Dworzec Lublin zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Property Design Awards 2024. Decyzją Jury oraz czytelników portalu otrzymał nagrodę w kategorii „bryła – obiekty publiczne”.

Czytaj dalej » 2024-01-22

Oficjalna strona internetowa Dworca Lublin

Zapraszamy na jedyną, oficjalną stronę internetową Dworca Lublin.

2024-01-12

Dworzec Lublin już otwarty

Nowoczesne i największe centrum komunikacyjne dla miasta i regionu zostało dzisiaj (12 stycznia) oficjalnie otwarte i przywitało pierwszych pasażerów. Z tej okazji przygotowano również Dni Otwarte z atrakcjami dla mieszkanek i mieszkańców. Dworzec Lublin to strategiczna inwestycja ostatnich lat zrealizowana z udziałem funduszy europejskich.

 

Czytaj dalej » 2023-12-29

Komunikacyjne podsumowanie roku 2023

Pierwszy w Lublinie autobus wodorowy i przegubowe autobusy elektryczne, zakończenie inwestycji Dworca Lublin, jubileusz 70-lecia trolejbusów w Lublinie, optymalizacja oferty przewozowej wraz z szerokimi konsultacjami społecznymi oraz liczne wyróżnienia dla komunikacji miejskiej i Gminy Lublin - tak w skrócie mijał rok 2023 w lubelskiej komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2023-12-12

Lublin Samorządowym Liderem Zarządzania 2023

Lublin otrzymał tytuł laureata w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2023 w kategorii miast wojewódzkich. Tematyka konkursu dotyczyła działań samorządów na rzecz transformacji energetycznej miast, osiągania neutralności klimatycznej, jakości życia mieszkańców i poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych. Nasze miasto nagrodzono za realizację trzech miejskich projektów.

Czytaj dalej » 2023-12-07

Dworzec Lublin już gotowy

Trwa kompletowanie wyposażenia, urządzanie wnętrza oraz adaptacja budynku do jego funkcji. Pierwsze autobusy odjadą z początkiem roku, a w połowie stycznia planowane są Dni Otwarte z atrakcjami dla mieszkanek i mieszkańców. Już wkrótce zacznie działać nowoczesne i największe centrum komunikacyjne dla miasta i regionu. Ta strategiczna inwestycja ostatnich lat została zrealizowana z udziałem funduszy europejskich.

Czytaj dalej » 2023-12-04

Mikołajki z komunikacją miejską

Trolejbus kursujący w świątecznej aranżacji, świąteczne utwory oraz kontrolerzy i kierowcy w roli Mikołajów. To elementy tegorocznej akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, przygotowanej dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Wszystko po to, by 6 grudnia umilić mieszkańcom podróż autobusami i trolejbusami oraz zaakcentować radosny klimat zbliżających się świąt. 

Czytaj dalej » 2023-11-29

Dworzec Lublin z pozwoleniem na użytkowanie

Dworzec Lublin otrzymał właśnie decyzję o pozwoleniu na użytkowanie od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że budynek spełnia wszelkie wymogi prawa budowlanego oraz został zrealizowany zgodnie z projektem.

Czytaj dalej » 2023-11-14

Lubelski Rower Miejski kończy sezon

Tegoroczny sezon miejskiej wypożyczalni rowerów dobiega końca. Od połowy listopada do dyspozycji użytkowników pozostanie 300 jednośladów, a z początkiem grudnia będzie ich 100. Czas funkcjonowania rowerów w okresie zimowym będzie uzależniony od warunków pogodowych oraz zainteresowania. Pełna oferta Lubelskiego Roweru Miejskiego wróci ponownie wiosną.

Czytaj dalej » 2023-11-09

Oferta przewozowa komunikacji miejskiej po otwarciu Dworca Lublin już gotowa

Dworzec Lublin skomunikowany z większością rejonów miasta, odczuwalny wzrost częstotliwości kursowania autobusów i trolejbusów w poszczególnych dzielnicach, a do tego większa liczba połączeń bezpośrednich. To efekt zakończonych prac nad projektem optymalizacji oferty przewozowej lubelskiej komunikacji miejskiej, który wejdzie w życie po otwarciu Dworca Lublin.

Czytaj dalej » 2023-11-06

Łatwiejszy dojazd do Dworca Lublin

Ułatwienie dojazdu do Dworca Lublin i usprawnienie jego obsługi umożliwią zmiany w organizacji ruchu w rejonie nowego centrum komunikacyjnego, które wdraża Miasto. Nowości polegają, m.in. na wyznaczeniu dodatkowych buspasów oraz zmianie przeznaczenia pasów ruchu na wybranych skrzyżowaniach.

Czytaj dalej » 2023-10-16

Konsultacje społeczne projektu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dobiegły końca

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że 13 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące optymalizacji oferty przewozowej komunikacji miejskiej po otwarciu Dworca Lublin. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. W czasie ich trwania mieszkańcy i mieszkanki zgłosili ponad 2,5 tysiąca uwag do przedstawionej propozycji przebiegu linii autobusowych i trolejbusowych.

Czytaj dalej » 2023-09-06

Lubelski Rower Miejski coraz bardziej popularny

Blisko 125 tys. wypożyczeń oraz prawie 20 tys. użytkowników – to dotychczasowe statystyki funkcjonowania tegorocznego sezonu miejskiej wypożyczalni jednośladów. Dane za blisko pół roku pokazują, że Lubelski Rower Miejski jest popularnym środkiem transportu.

Czytaj dalej » 2023-09-01

Autobus wodorowy już na ulicach Lublina

Miasto ma swój pierwszy wodorowiec – to 12-metrowy pojazd marki Solaris, który od 1 września rozpoczyna kursowanie po lubelskich ulicach. W najbliższych dniach będzie kierowany do obsługi pasażerów na liniach nr: 3, 50 i 47.

Czytaj dalej » 2023-08-25

Wysoka jakość lubelskiej kranówki

Lubelska kranówka jest bezpieczna i zdatna do picia. W Lublinie jakość wody jest stale monitorowana i nadzorowana, co potwierdzają cykliczne badania i kontrole prowadzone przez Centralne Laboratorium MPWiK.

Czytaj dalej » 2023-07-20

70 lat trolejbusów w Lublinie

Lubelskie trolejbusy świętują okrągły jubileusz. Dokładnie 70 lat temu – 21 lipca 1953 r. na ulice Lublina wyjechał pierwszy pojazd na „szelkach”. Dzisiaj to symbol miasta i rozwoju elektromobilności, a Lublin posiada największy system trolejbusowy w kraju.

Czytaj dalej » 2023-06-29

Linia turystyczna zyskała nową formułę

Jak co roku, zapraszamy Państwa na przejazdy zabytkowymi pojazdami w naszym mieście. W tym roku, linia turystyczna zmieniła swoja formułę – pojawi się w nowej odsłonie jako linia „Poznaj Lublin”.

Czytaj dalej » 2023-07-10

Przegubowe autobusy elektryczne wyjechały na ulice Lublina

10 lipca br. na ulice Lublina wyjechały już pierwsze nowe, przegubowe autobusy elektryczne marki Solaris. Zostały skierowane do obsługi linii nr 40, 42 i 57.

Czytaj dalej » 2023-06-22

Lublin liderem w zrównoważonej mobilności

Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych wspólnie z Polityką Insight, doceniła nasze miasto w opublikowanym „Rankingu miast zrównoważonej mobilności”. Lublin zajął II miejsce w kategorii „Transport Zbiorowy” i znalazł się w pierwszej piątce obok Warszawy, Łodzi, Gdyni i Poznania.

Czytaj dalej » 2023-05-15

Dworzec Metropolitalny gotowy jesienią

Do jesieni potrwa budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Ostateczny termin zakończenia prac przy nowym obiekcie oraz przebudowie ulic w jego rejonie, ustalono na drugą połowę października. Zmiana terminu wynika z konieczności wykonania kolejnych robót dodatkowych i zamiennych, niezbędnych do ukończenia inwestycji, co podkreśla Wykonawca w złożonym przez siebie wniosku. Miasto zawarło z firmą Budimex aneks zmieniający dotychczasową datę końcową prac budowlanych, z 15 maja na 20 października.

Czytaj dalej » 2023-05-11

15 maja wchodzi w życie cennik opłat za Lubelski Rower Miejski

Do 14 maja br. trwa specjalna oferta promocyjna dla użytkowników Lubelskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia wypożyczenie jednośladu za symboliczną „złotówkę”. Od połowy miesiąca przejazd rowerem będzie płatny, zgodnie z obowiązującym cennikiem, a opłata inicjalna wyniesie 10 zł.

Czytaj dalej » 2023-04-26

Niskoemisyjny transport zbiorowy w Lublinie Top Inwestycją Komunalną 2023

Lublin został nagrodzony w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023 za projekt unijny obejmujący m.in. przebudowę ul. Choiny wraz z powstaniem ronda w kształcie biszkopta, a także budowę pętli i pierwszego w mieście parkingu typu Park&Ride. Prezydent Krzysztof Żuk odebrał nagrodę 25 kwietnia br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Czytaj dalej » 2023-04-27

Majówka z Lubelskim Rowerem Miejskim

Jeszcze do 14 maja br. mieszkańcy skorzystają ze specjalnej oferty promocyjnej Lubelskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia wypożyczenie jednośladu za symboliczną „złotówkę”. Miasto przedłuża trwającą promocję, tym samym regularny cennik z okresowymi abonamentami oraz tzw. portmonetką, wejdzie w życie od połowy maja.

Czytaj dalej » 2023-03-20

Wiosna z Lubelskim Rowerem Miejskim

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca ruszy nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Miejską wypożyczalnią pokieruje spółka MPK Lublin, a do końca kwietnia mieszkańcy, którzy zarejestrują się w systemie, skorzystają z jednośladów za symboliczną „złotówkę”. Nowym akcentem będzie także wygląd rowerów, który wybrano w głosowaniu internetowym.

Czytaj dalej » 2023-03-03

Nowy okres rozliczania PIT szansą na LKM

Miasto Lublin zachęca do udziału w programie lojalnościowym Lubelska Karta Miejska (LKM). Umożliwia on korzystanie z szerokiego katalogu rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez ponad 60 partnerów projektu. Od początku uruchomienia programu, czyli ponad dwa lata, nadano już blisko 30 tys. znaczników. Pierwszym krokiem jest złożenie deklaracji podatkowej.

Czytaj dalej » 2023-01-19

Z dziennika budowy Dworca Metropolitalnego

Trwają prace przy budowie Dworca Metropolitalnego i modernizacji układu drogowego w jego rejonie. Na połowę stycznia br. wartość wykonanych robót wyniosła blisko 204 mln zł. Zaawansowanie prac na całym zadaniu, składającym się z budowy budynku dworca oraz sieci dróg dojazdowych, wynosi obecnie około 80%.

Czytaj dalej » 2022-11-10

Współpraca MPK Lublin i UMCS

10 listopada br. Prezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara oraz Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski podpisali Porozumienie o Współpracy dotyczące tworzenia systemów bezpieczeństwa w autobusach wodorowych przy wykorzystaniu kompetencji naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Czytaj dalej » 2022-11-08

Testy autobusu wodorowego w Lublinie

Ma 12 metrów długości, zużywa maksymalnie 6 kg paliwa na 100 km i nie emituje żadnych szkodliwych substancji. To autobus wodorowy wyprodukowany przez spółkę ARTHUR BUS w lubelskim zakładzie przy ul. Frezerów. Jego testy potrwają do 12 listopada br. 

Czytaj dalej » 2022-09-27

Poznaj Gospodarczy Lublin

Od października br., w każdą pierwszą sobotę miesiąca, Miasto zaprasza na specjalne wycieczki z cyklu „Poznaj Gospodarczy Lublin”. Oferta kierowana jest do wszystkich mieszkańców, którzy chcą poznać gospodarcze oblicze Lublina. Warunkiem udziału w bezpłatnych przejazdach jest wcześniejsze dokonanie rejestracji. 

Czytaj dalej » 2022-09-13

Głosowanie nad wyglądem Lubelskiego Roweru Miejskiego zakończone

12 września br. zakończyło się głosowanie, w którym mieszkańcy mieli możliwość zdecydować o wyglądzie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Przedstawiono trzy propozycje graficzne. W głosowaniu wzięło udział blisko 400 osób, a zwycięskim projektem został projekt nr 1, który zyskał ponad 72% wszystkich głosów.

Czytaj dalej » 2022-09-05

Rower miejski z lubelskim operatorem

Spółka MPK Lublin pokieruje systemem lubelskich rowerów miejskich. Miasto rozpoczęło procedurę udzielenia zamówienia publicznego w modelu in-house. Dzięki integracji systemów pasażerowie komunikacji miejskiej wypożyczą rower na preferencyjnych warunkach. Nowym akcentem będzie także wygląd rowerów, o którym mieszkańcy Lublina zadecydują w internetowym głosowaniu.

Czytaj dalej » 2022-08-29

Linia turystyczna zakończyła tegoroczny sezon

28 sierpnia br. odbył się ostatni kurs tegorocznej, 11. edycji wakacyjnej linii turystycznej.

Czytaj dalej » 2022-06-24

Zmiany w zakresie biletów od 1 lipca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 lipca br. wchodzą w życie zmiany w zakresie biletów komunikacji miejskiej:

Czytaj dalej » 2022-06-27

Przedłuż ważność znaczników LKM, których termin kończy się 30 czerwca br.

Osobom, które jeszcze nie przedłużyły Lubelskiej Karty Miejskiej po rozliczeniu PIT-u za 2021 rok, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że ważność znacznika LKM upływa z dniem 30 czerwca 2022 r. Aby dalej mieć możliwość zakupu biletów okresowych na preferencyjnych warunkach (z taryfy LKM) oraz korzystać z katalogu ulg programu, należy złożyć wniosek o przedłużenie LKM.  

Czytaj dalej » 2022-05-30

Korzystaj z Lubelskiej Karty Miejskiej

Blisko 27,4 tys. nadanych znaczników oraz katalog ulg oferowany przez około 60 firm i instytucji – to statystyki funkcjonującej już prawie dwa lata Lubelskiej Karty Miejskiej. Osoby, które chcą nadal korzystać z miejskiego programu powinny do końca czerwca złożyć wniosek o przedłużenie LKM. Dla ułatwienia tej procedury Miasto uruchomiło specjalny formularz online.

Czytaj dalej » 2022-04-29

Bezpłatna komunikacja dla obywateli Ukrainy finansowana ze źródeł zewnętrznych - wydłużenie terminu

Na ostatniej sesji Rady Miasta Lublin (28 kwietnia br.) została zatwierdzona uchwała w sprawie przedłużenia bezpłatnych przejazdów lubelskimi środkami komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy w Lublinie znaleźli schronienie przed wojną.

Czytaj dalej » 2022-04-27

Lublin wśród laureatów konkursu Top Inwestycje Komunalne 2022

Budowa i modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych to miejski projekt nagrodzony w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2022. Lublin znalazł się wśród 10 laureatów wyłonionych przez redakcję PortalSamorzadowy.pl przy udziale Rady Konsultacyjnej. Lublin wygrał również zmagania w głosowaniu internetowym o specjalną nagrodę czytelników serwisu PortalSamorzadowy.pl. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Czytaj dalej » 2022-03-31

Komunikacja miejska jeszcze bardziej bezpieczna

Już niebawem w lubelskiej komunikacji miejskiej pojawi się więcej pojazdów wyposażonych w urządzenia do neutralizacji patogenów chorobotwórczych. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie ogłosił dzisiaj kolejne postępowanie na zakup tego typu urządzeń. Obecnie ponad 60% autobusów i trolejbusów wyposażonych jest w urządzenia do dezynfekcji, które wykorzystują promieniowanie o najszerszym spektrum biobójczym – lampy UV-C.

Czytaj dalej » 2022-02-28

Nieodpłatne przejazdy komunikacją miejską w Lublinie dla obywateli Ukrainy

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 28 lutego br., na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin, obywatele Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych szukają schronienia w naszym mieście, mogą podróżować nieodpłatnie komunikacją miejską w Lublinie. Podstawę do bezpłatnych przejazdów stanowią posiadane dokumenty potwierdzające obywatelstwo ukraińskie. Docelowo, na najbliższą sesję Rady Miasta Lublin, Prezydent skierował uchwałę regulującą kwestię zwolnienia z opłat za przejazdy środkami transportu miejskiego obywateli Ukrainy.

2022-03-25

Zmiany w zakresie obostrzeń od 28 marca br.

Zgodnie z zapowiedzią władz centralnych od 28 marca br. (poniedziałek), zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2022-02-23

Zakup biletu okresowego dla uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że zakupu biletu okresowego można dokonać przez sklep internetowy LUBIKA, nawet bez konieczności rejestracji w portalu pasażera, czy w biletomatach stacjonarnych, których na terenie Lublina jest aż 55 sztuk.

Czytaj dalej » 2022-02-01

Przetarg na zakup autobusu wodorowego ogłoszony

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie ogłosił postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na zakup i dostawę autobusu wodorowego. Na ulice Lublina pojazd wyjedzie prawdopodobnie w 2023 r.

Czytaj dalej » 2022-01-20

Lublin i Kiszyniów razem w międzynarodowym projekcie na rzecz zrównoważonego transportu

Miasto Lublin we współpracy z miastem Kiszyniów, stolicą Mołdawii, realizuje międzynarodowy projekt „MOVE IT like Lublin – a Chisinau public transport sustainable development initiative” („Działaj jak Lublin – inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie”) finansowany przez Unię Europejską. 19 stycznia br. przedstawiciele Delegatury Unii Europejskiej w Republice Mołdawii, Ambasador RP w Republice Mołdawii oraz władze Kiszyniowa i Lublina, uczestniczyli w panelu dyskusyjnym. Tematem spotkania online było omówienie dotychczasowej współpracy, przedstawienie dobrych praktyk ze strony Lublina i określenie kolejnych wspólnych działań w projekcie.

Czytaj dalej » 2022-01-12

Miasto testuje samochód elektryczny

Samochód elektryczny do jazdy testowej to nagroda specjalna dla Lublina w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto. W 8. edycji tego wydarzenia Lublin nagrodzono w kategorii „Zrównoważony transport”. Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się 12 stycznia br. przed Zamkiem Lubelskim. Firma Renault, partner strategiczny konkursu, przekazała Miastu pojazd elektryczny Renault ZOE. Nagrodę odebrali: Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Jacek Kucharczyk, Komendant Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Czytaj dalej » 2022-01-11

Zakup biletu okresowego dla uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej

Z uwagi na zwiększony ruch w Punktach Sprzedaży Biletów, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że zakupu biletu okresowego dla siebie jak i swojego dziecka, można dokonać przez sklep internetowy nawet bez konieczności rejestracji w portalu pasażera, czy w biletomatach stacjonarnych, których na terenie Lublina jest aż 55 sztuk. Ponadto dla osób (także uczniowie), którym ważność znacznika LKM upłynęła 31.12.2021 r. identyfikator został przedłużony do 30.06.2022 r.

Czytaj dalej » 2022-01-18

Kolejne spotkania z Radami Dzielnic w dniu 18 i 20 stycznia br.

W ramach procesu konsultacji (zbierania opinii, wniosków, uwag i udzielania informacji) odnośnie zagadnień komunikacyjnych w kontekście nowej siatki połączeń po uruchomieniu Dworca Metropolitarnego, 18 stycznia br. o godz. 17:30 przedstawiciele ZTM w Lublinie, po raz kolejny, spotkają się z Radą Dzielnicy. Teraz przyszła kolej na Dzielnicę Tatary, która wyraziła chęć na spotkanie. Następnie - w czwartek 20 stycznia br. - ZTM spotka się z Radą Dzielnicy Szerokie.

Czytaj dalej » 2022-01-04

Kolejny Park&Ride w Lublinie

W Lublinie powstanie kolejny Park&Ride. Nowy obiekt z 44 miejscami postojowymi zlokalizowany będzie przy ul. Grenadierów. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie drogowe.

Czytaj dalej » 2021-12-29

Program Lubelska Karta Miejska na Nowy Rok

Nowy Rok - 2022 - przyniesie zmiany w programie Lubelska Karta Miejska.

Czytaj dalej » 2021-10-21

Ankieta badająca potrzeby przewozowe pasażerów podróżujących komunikacją miejską w kontekście uruchomienia Dworca Metropolitalnego

Miasto rozpoczyna dyskusję publiczną na temat obsługi komunikacyjnej Lublina, po oddaniu do użytkowania Dworca Metropolitalnego. Nowoczesny obiekt stanie się centralnym węzłem przesiadkowym, integrującym w jednym miejscu różne środki transportu zbiorowego. Od 21 października br. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do funkcjonowania linii autobusowych i trolejbusowych. Docelowe zmiany w układzie połączeń wejdą w życie z początkiem 2023 r.

Czytaj dalej » 2021-12-01

Informacja dla osób NIEZAREJESTROWANYCH w systemie Lubika

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że okres przejściowy, gdzie działają jednocześnie nowy system Lubika i niektóre „stare” kanały dystrybucji, kończy się 31 grudnia 2021 r. Od 1 stycznia 2022 r. funkcjonować będą wyłącznie urządzenia do dystrybucji biletów w systemie Lubika. Od tego momentu pasażerowie, którzy nie dokonają rejestracji lub aktywacji w systemie Lubika, nie będą mogli kupować biletów okresowych na „stare” KBE.

Czytaj dalej » 2021-10-20

Komunikacja miejska po uruchomieniu Dworca Metropolitalnego

Miasto rozpoczyna dyskusję publiczną na temat obsługi komunikacyjnej Lublina, po oddaniu do użytkowania Dworca Metropolitalnego. Nowoczesny obiekt stanie się centralnym węzłem przesiadkowym, integrującym w jednym miejscu różne środki transportu zbiorowego. Od 21 października br. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do funkcjonowania linii autobusowych i trolejbusowych. Docelowe zmiany w układzie połączeń wejdą w życie z początkiem 2023 r.

Czytaj dalej » 2021-12-02

Mikołajki z komunikacją miejską

Trolejbus kursujący w świątecznej aranżacji, zapowiedzi głosowe w różnych językach o tematyce świątecznej oraz kontrolerzy i kierowcy w roli Mikołajów. To elementy akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, przygotowanej dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Wszystko po to, by 6 grudnia umilić mieszkańcom podróż autobusami i trolejbusami w trudnym czasie pandemii i zaakcentować radosny klimat zbliżających się świąt.

Czytaj dalej » 2021-10-18

Bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej w czasie pandemii

Umowa na „Zakup i dostawę urządzeń do neutralizacji patogenów chorobotwórczych wraz z ich rozmieszczeniem i montażem w 250 pojazdach komunikacji miejskiej tj. autobusach i trolejbusach” została zakontraktowana. Zgodnie z zapisami umowy dostawa i montaż urządzeń przewidziane są sukcesywnie. Metoda dezynfekcji przy użyciu lamp wykorzystujących promieniowanie UV-C na dobre zagości w lubelskiej komunikacji miejskiej, a realizacja przedsięwzięcia staje się faktem.

Czytaj dalej » 2021-10-13

Wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w autobusach i trolejbusach

Lubelscy policjanci, wspólnie z Nadzorem Ruchu MPK Lublin oraz Strażą Miejską, kontrolują autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej. W ramach akcji trzyosobowe zespoły sprawdzają, czy pasażerowie stosują się do obostrzeń sanitarnych. Do rozdania przygotowano także 3,5 tysiąca maseczek. W przypadku wykroczeń policjanci będą stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy.

Czytaj dalej » 2021-10-06

Lublin po raz kolejny z tytułem Eco-Miasto

W 8. edycji ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto, Lublin nagrodzono w kategorii „Zrównoważony transport”. Ogłoszenie laureatów i wręczenie statuetek odbyło się 5 października br. podczas międzynarodowej konferencji „Eco-Miasto - Zielona Odbudowa” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W imieniu Miasta Lublin nagrody odebrał Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Czytaj dalej » 2021-10-05

Autobusy elektryczne od 7 października br. będę wozić pasażerów

Od 7 października br. rozpoczynamy wdrożenie systemu autobusów elektrycznych do przewozów pasażerskich. Rozpoczniemy od testowania autobusów na liniach szczytowych, aby potwierdzić sprawność pojazdów oraz infrastruktury do ładowania pojazdów.

Czytaj dalej » 2021-09-30

Nowy System Biletu Lubika rusza już 1 października br.

1 października br. uruchomiony zostaje nowy System Biletu Lubika. Sprawdź co musisz wiedzieć.

Pod względem nowoczesności i aspektów technicznych będzie to najnowocześniejszy system biletu elektronicznego w Polsce. Co prawda, są miasta, które mają rozwiązania z tego systemu np. Poznań – taryfa przystankowa, czy Łódź – płatności zbliżeniowe na wybranych trasach. Natomiast tak kompleksowego systemu, stanowiącego wyjątkowe rozwiązanie, z własną infrastrukturą (biletomaty stacjonarne, kasownik EMV z płatnością zbliżeniową, biletomaty mobilne, terminale doładowujące, czytniki kontrolerskie) oraz aplikacją mobilną i stroną internetową nie ma żadne miasto w Polsce. Zmiana pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych, niedostępnych dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązań i metod płatności. Użytkownicy będą mogli korzystać z nowej taryfy biletowej, w której zaplanowano poniższe rozwiązania:

Czytaj dalej » 2021-09-24

Lublin wyróżniony w rankingu elektromobilnych miast

Miasto Lublin otrzymało wyróżnienie Polityki Insight i Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, za wdrażanie rozwiązań przyjaznych dla elektromobilności i zrównoważonego transportu. W drugiej edycji raportu pn. „Ranking elektromobilnych miast. Jak polskie samorządy wprowadzają rewolucję w transporcie?”, Lublin doceniono również w kategoriach czyste powietrze i transport rowerowy. W tych obszarach Miasto zajęło odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. 

Czytaj dalej » 2021-09-10

Cennik biletów komunikacji miejskiej ważny od 1 października 2021 r.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje o cenniku biletów komunikacji miejskiej, który zacznie obowiązywać od 1 października 2021 r.

Szczegóły

2021-09-10

Komunikacja zamiejska od 1 października br. – nowe Strefy Biletowe w komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 października br. zostanie uruchomiony nowy System Biletu Elektronicznego Lubika. Od tego momentu wchodzi również w życie nowy cennik biletów komunikacji miejskiej, uchwalony przez Radę Miasta Lublin w maju br. oraz zmieniają się granice stref biletowych w lubelskiej komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2021-09-10

Punkt informacyjny ZTM w Lublinie w dniach 13.09-15.10 br.

Jak co roku w Lublinie w dniach 16-22 września będziemy obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jako przedsmak wydarzeń, które będą towarzyszyć mieszkańcom Lublina w tym czasie, już w poniedziałek, 13 września br. zapraszamy do punktu informacyjnego ZTM w Lublinie.

Czytaj dalej » 2021-09-09

Montaż biletomatów stacjonarnych i mobilnych

Nowy System Biletu Elektronicznego Lubika zostanie wdrożony 1 października. Od tego momentu uruchomiona zostanie także funkcjonalność infrastruktury technicznej. W ramach systemu LUBIKA udostępnionych zostanie 55 szt. stacjonarnych automatów biletowych, 50 mobilnych automatów biletowych (stanowiących uzupełnienie w pojazdach, które nie miały takich urządzeń na wyposażeniu), 400 kasowników EMV do obsługi zbliżeniowych kart płatniczych, 50 terminali sprzedażowych do punktów handlowych. Uruchomiona zostanie dedykowana strona www wraz ze sklepem internetowym oraz aplikacja mobilna LUBIKA, za pośrednictwem której pasażerowie będą mogli dokonać wyboru i zakupu dowolnego, najkorzystniejszego dla nich biletu z oferowanej taryfy, przeglądać historię zakupionych biletów, czy też skorzystać z tzw. „planera podróży”.

Czytaj dalej » 2021-09-07

Zapowiedzi głosowe w wykonaniu znanych osób w pojazdach komunikacji miejskiej

W trakcie podróży komunikacją miejską, pasażerowie mogą usłyszeć zapowiedzi głosowe w wykonaniu znanych osób w temacie komunikacji miejskiej i pierwszej pomocy. Jest to kontynuacja wspólnego przedsięwzięcia ZTM w Lublinie, MPK Lublin oraz Fundacji Primum Auxilium w temacie udzielania pierwszej pomocy - akcji potrafiszpomoc.pl.

Czytaj dalej » 2021-08-30

Lubelskie MPK i Straż Miejska rozdają pasażerom maseczki ochronne

Lubelskie MPK, wspólnie ze Strażą Miejską, ponownie rozdają maseczki ochronne pasażerom komunikacji miejskiej. Akcja rozpoczęła się 30 sierpnia br. i potrwa do 3 września br.

Czytaj dalej » 2021-08-23

Linia turystyczna zakończyła tegoroczny sezon

22 sierpnia br. odbył się ostatni kurs tegorocznej, jubileuszowej edycji wakacyjnej linii turystycznej „T”. W wybrane, niedzielne popołudnia wakacji na trasę linii turystycznej wyjechały zabytkowe pojazdy „Gutek” i „Ziutek”, które zabrały pasażerów w niezapomnianą podróż w przeszłość.

Czytaj dalej » 2021-07-30

Rok z Lubelską Kartą Miejską

Blisko 23 tys. nadanych znaczników, 50 partnerów programu oraz rabaty w wysokości od 5 do 25% – to efekty funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej przez ostatnich 12 miesięcy. Z końcem lipca, mija rok od wdrożenia przez Miasto programu, który umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu ulg i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu.

Czytaj dalej » 2021-07-23

Zaproszenie do udziału w badaniach nt. mobilności miejskiej

Gmina Lublin wraz z Gehl Architects, globalnym liderem w projektowaniu przestrzeni miejskiej, rozpoczęła kolejne badania ankietowe, w ramach projektu „Proaktywny asystent podróży wspomagany sztuczną inteligencją, monitorujący doświadczenia użytkowników i tworzący spersonalizowane rozwiązania w zakresie mobilności” (AI-powered, proactive TRAvel assistant to self-monitor user’s experience & craft personalised travel solutions for promoting WELLbeing – AI-TraWell).

Czytaj dalej » 2021-07-08

Rusza Linia Turystyczna

11 lipca br. rusza jubileuszowy, dziesiąty sezon wakacyjnej linii turystycznej, która w tym roku będzie obsługiwana przez zabytkowe pojazdy Gutek i Ziutek. W okresie wakacyjnym każdy może odbyć niezapomnianą podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Obok trolejbusu Ziutek, na linii turystycznej będzie kursować także autobus Jelcz 272 MEX o nazwie Gutek.

Czytaj dalej » 2021-07-27

Autobus elektryczny Mercedes Benz eCitaro na testach w Lublinie

Miejski przewoźnik MPK Lublin rozpoczął testy autobusu elektrycznego Mercedes Benz eCitaro, które potrwają do 20 sierpnia br.

Czytaj dalej » 2021-06-23

Miasto Lublin planuje zakupić autobus zasilany wodorem wraz z instalacją do tankowania

Miasto Lublin planuje zakupić autobus zasilany wodorem wraz z instalacją do tankowania. 23 czerwca br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie oraz Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A., podpisali list intencyjny w celu zapewnienia ciągłości dostaw wodoru. To pierwszy, niezbędny krok poprzedzający ogłoszenie procedury przetargowej na zakup tego rodzaju pojazdu komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2021-06-21

Przywrócenie funkcjonalności ciepłego guzika, przystanków na żądanie, zmiany w limitach i zniesienie stref buforowych w pojazdach od 26 czerwca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z wdrożeniem kolejnego etapu odmrażania gospodarki i zniesieniem limitów w komunikacji miejskiej, od 26 czerwca br. (sobota) przywrócona zostaje funkcjonalność ciepłego guzika i przystanków na żądanie, a wydzielone specjalne strefy w pojazdach, zostają zdemontowane. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w pojazdach.

Czytaj dalej » 2021-06-02

Umowa na zakup 7 autobusów elektrycznych przegubowych od firmy Solaris podpisana

2 czerwca br. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z firmą Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. na „Zakup taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej - 7 szt. autobusów elektrycznych mega”. 

Czytaj dalej » 2021-06-04

Zmiana w zakresie limitu pasażerów w komunikacji miejskiej od 6 czerwca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że zgodnie z zapisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r., od 6 czerwca 2021 r. zmianie ulegają limity pasażerów w pojazdach. Dopuszczalna liczba osób w pojeździe to 75% wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe, przy czym 25% miejsc siedzących powinna pozostać niezajęta*. Stosowne oznaczenia w pojazdach, dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów w konkretnym pojeździe, zostaną zmodyfikowane.

*Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

2021-06-09

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej. Spis odbywa się przez Internet i trwa do 30 września.

Czytaj dalej » 2021-05-27

Nowa taryfa biletowa zatwierdzona przez Radę Miasta Lublin

W dniu 27 maja br. Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę w sprawie nowej taryfy biletowej, która wejdzie w życie wraz z wdrożeniem nowego Systemu Biletu Elektronicznego Karty Aglomeracyjnej Lubika. Dzięki temu pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej będą mogli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, jak zakup biletu okresowego na dowolną liczbę dni, wniesienie opłaty za przejazd faktycznej liczby przejechanych przystanków czy gromadzenie środków na przejazdy za pośrednictwem elektronicznej portmonetki. Dodatkowo, nowa aplikacja mobilna Lubika umożliwi podróż transportem publicznym, bez konieczności posiadania przy sobie karty tradycyjnej i pomoże w zaplanowaniu podróży.

Czytaj dalej » 2021-05-25

Węzły przesiadkowe z nową zielenią

Trwa budowa węzłów przesiadkowych na terenie miasta. Obiekty przy ul. Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka to pierwsze, z których skorzystają mieszkańcy. Sfinalizowano już tam prace drogowe i aktualnie trwa urządzanie zieleni. Łącznie na terenie trzech węzłów przewidziano ponad 100 nowych drzew i 5,5 tys. krzewów. Zakończenie prac zaplanowano na koniec czerwca.

Czytaj dalej » 2021-05-05

Kolejne trolejbusy przegubowe wyjechały na ulice Lublina

5 maja br. na ulice Lublina wyjechały nowe, przegubowe trolejbusy marki Solaris Trollino 18M. Zostały skierowane do obsługi linii nr: 150, 151, 153, 156 i 160.

Czytaj dalej » 2021-04-06

Rusza budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej

Przy ul. Osmolickiej powstaje jeden z siedmiu węzłów przesiadkowych, zaplanowanych na terenie miasta. Od jutra (7 kwietnia) ruszają roboty przy infrastrukturze podziemnej. Nowe miejsce dla komunikacji miejskiej, wraz z parkingiem Kiss&Ride, ma być gotowe do końca września.

Czytaj dalej » 2021-03-26

Bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej

W związku ze wzrostem zakażeń w Polsce, przypominamy, że w komunikacji miejskiej od początku pandemii prowadzone są działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Apelujemy do pasażerów o zrozumienie i wspólną odpowiedzialność w tym trudnym i wyjątkowym dla wszystkich okresie.

Czytaj dalej » 2021-03-24

MPK Lublin będzie mieć magazyn energii

Politechnika Lubelska razem z MPK Lublin oraz Tele-Fonika Kable Group, będą pracować nad projektem dotyczącym budowy modułowych magazynów energii dedykowanych przedsiębiorstwom. W efekcie powstaną trzy pilotażowe magazyny energii: jeden na terenie uczelni służący do badań funkcyjnych, kolejny w jednym z zakładów produkcyjnych TFKable i jeden na terenie zajezdni MPK Lublin przy ul. Grygowej. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 24 marca br. przez Rektora Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniewa Patera, Prezesa Zarządu MPK Lublin Tomasza Fularę oraz Dyrektora Działu Rozwoju Tele-Fonika Kable S.A. Jakuba Siemińskiego.

Czytaj dalej » 2021-03-19

MPK Lublin testuje nową metodę dezynfekcji pojazdów

Codzienna dezynfekcja pojazdów komunikacji miejskiej, limity pasażerów oraz obowiązek noszenia maseczek przez pasażerów – wszystko po to, by pasażerowie w autobusach i trolejbusach czuli się bezpiecznie. Teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie testuje nową metodę dezynfekcji pojazdów. To system dezynfekcji promieniowaniem UV-C.  

Czytaj dalej » 2021-01-21

Informacja dotycząca zasad świadczenia usług przewozu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Informacja dotycząca zasad świadczenia usług przewozu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

Czytaj dalej » 2021-03-18

Nadzór Ruchu lubelskiego MPK i Straż Miejska ponownie rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej

Nadzór Ruchu lubelskiego MPK wspólnie ze Strażą Miejską, ponownie rozdają maseczki ochronne pasażerom komunikacji miejskiej. Tym razem przygotowaliśmy 3 tysiące maseczek. Akcja potrwa dziś (18 marca br.) i w piątek oraz przez najbliższy tydzień. Ma charakter edukacyjny i informacyjny.

Czytaj dalej » 2020-10-20

Komunikacja miejska w czerwonej strefie - przeciwdziałanie zagrożeniu

W związku z tym, że od 17 października br. Lublin został włączony do czerwonej strefy, zaczął obowiązywać nowy, bardziej rygorystyczny limit pasażerów w komunikacji miejskiej. Wynosi on 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Nadal obowiązuje limit zajmowania 50% miejsc siedzących. Pojazdy komunikacji miejskiej w okolicy drzwi zostały oznakowane nowymi naklejkami informującymi o zakazie wejścia do pojazdu w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby osób mogących znajdować się w pojeździe. W zależności od modelu autobusu i trolejbusu liczba ta jest zmienna i wskazana na naklejce. Dla przykładu w autobusie 12-metrowym czyli standardowej długości może jechać ok. 30 osób, zaś w pojeździe przegubowym 18-metrowym może znajdować się jednocześnie ok. 45 pasażerów.

Czytaj dalej » 2021-03-03

Nowy okres rozliczania PIT szansą na Lubelską Kartę Miejską

Miasto Lublin zachęca do rozliczenia podatku PIT w Lublinie i przystąpienia do programu lojalnościowego Lubelska Karta Miejska (LKM). Umożliwia on korzystanie z szerokiego katalogu rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu. Do tej pory nadano już ponad 19,5 tys. znaczników, a katalog ulg oferuje 50 firm i instytucji.

Czytaj dalej » 2021-02-26

Kolejna grupa osób z uprawnieniem do bezpłatnej komunikacji miejskiej

Od 1 kwietnia br. rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami powyżej 26. roku życia będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Jest to uprawnienie kierowane do opiekunów osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, uczęszczających do dziennych placówek terapeutycznych. Uchwałę w tej sprawie przyjęto na sesji Rady Miasta w dniu 25 lutego br.

Czytaj dalej » 2021-02-09

Miasto podpisało umowę na rozbudowę ul. Krochmalnej

Miasto Lublin podpisało umowę na kolejne zadanie w ramach projektu „Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla LOF” - rozbudowę ul. Krochmalnej. Umowę o wartości ponad 20,7 mln zł zrealizuje spółka Strabag.

Czytaj dalej » 2021-01-28

Ruszyła budowa Dworca Metropolitalnego

Rozpoczęła się budowa Dworca Metropolitalnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego w jego rejonie. Wykonawca przystąpił już do prac na terenie budowy, gdzie docelowo powstanie nowoczesny obiekt. Inwestycja o wartości ponad 231 mln zł ma być gotowa do końca lipca 2022 r.

Czytaj dalej » 2021-01-20

Nowe trolejbusy przegubowe Solaris Trollino 18M na ulicach Lublina

20 stycznia br. (środa) na ulice Lublina wyjechały nowe trolejbusy przegubowe marki Solaris Trollino 18M. Zostały skierowane do obsługi linii nr 158 i 160.

Czytaj dalej » 2021-01-18

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk Samorządowcem Roku 2020

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk został uhonorowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” prestiżowym tytułem Samorządowca Roku 2020. Redakcja doceniła wieloletnią działalność Prezydenta Lublina przede wszystkim na rzecz rozwoju komunikacyjnego i poprawy dostępności miasta oraz jego dużą aktywność w ponadlokalnym życiu samorządowym.

Czytaj dalej » 2020-12-30

Komunikacyjne podsumowanie roku 2020

Wyjątkowy rok, który zapamiętamy na długo właśnie dobiega końca. Mamy za sobą 366 dni bogatych w różnego rodzaju wydarzenia, sukcesy i zmiany związane z lubelską komunikacją miejską. Niniejszym tekstem przypominamy najważniejsze i najciekawsze z nich. Dostawa kolejnych trolejbusów przegubowych współfinansowanych ze środków unijnych do Lublina, umowy i przetargi na zakup autobusów elektrycznych, uruchomienie programu Lubelskiej Karty Miejskiej oraz zmiany w taryfie biletowej, zakończenie inwestycji zespołów przystanków przesiadkowych i rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego przy al. Kraśnickiej – to najważniejsze wydarzenia mijającego 2020 roku.

Czytaj dalej » 2020-12-29

Ponad 17,5 tys. mieszkańców z Lubelską Kartą Miejską

Ponad 17,5 tys. nadanych znaczników oraz 50 partnerów programu, to bilans funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej (LKM) w 2020 r. Z końcem roku, mija pięć miesięcy od wdrożenia przez Miasto programu, który umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu.

Czytaj dalej » 2020-12-18

Miasto podpisało umowę na budowę Dworca Metropolitalnego

18 grudnia 2020 r. Miasto Lublin i spółka Budimex podpisały umowę na budowę Dworca Metropolitalnego. W Lublinie, pomiędzy ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową, powstanie nowoczesny dworzec. W jednej części miasta zintegruje on transport kolejowy i autobusowy, busowy i miejski, stając się centrum komunikacyjnym regionu.

Czytaj dalej » 2020-12-14

Rusza budowa węzła przesiadkowego przy ul. Granitowej

Przy ul. Granitowej powstaje jeden z siedmiu węzłów przesiadkowych, zaplanowanych na terenie miasta. Jeszcze w tym tygodniu ruszą prace w tej lokalizacji. Nowa pętla dla komunikacji miejskiej wraz z parkingiem Kiss&Ride ma być gotowa we wrześniu 2021 r.

Czytaj dalej » 2020-12-07

Przy al. Kraśnickiej rusza budowa węzła przesiadkowego

Rusza budowa kolejnego węzła przesiadkowego na terenie Miasta Lublin. Właśnie rozpoczęły się roboty drogowe przy al. Kraśnickiej. Z nowego miejsca, integrującego różne środki transportu, mieszkańcy skorzystają we wrześniu 2021 r. 

Czytaj dalej » 2020-11-25

Węzeł przy ul. Osmolickiej z podpisaną umową

Miasto podpisało umowę na budowę kolejnego węzła przesiadkowego. Dogodne miejsce integrujące różne środki transportu powstanie przy ul. Osmolickiej. Umowa opiewa na kwotę ponad 1,8 mln zł, a inwestycja powstanie do końca września 2021 r.

Czytaj dalej » 2020-10-16

Lublin w czerwonej strefie - nowe limity w komunikacji miejskiej

Od soboty, 17 października br. zaostrzony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Wynosi on 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Oznacza to, że w autobusie o standardowej długości - 12 metrów może jechać ok. 30 osób, zaś pojazd przegubowy może zabrać jednocześnie ok. 45 pasażerów. Nadal obowiązuje limit zajmowania 50% miejsc siedzących.

Czytaj dalej » 2020-10-16

Informacja dotycząca ważności biletów w związku z nowymi obostrzeniami

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi możliwości zawieszenia ważności zakupionych wcześniej biletów okresowych lub ich zwrotu, w związku z przejściem na naukę/pracę zdalną, informujemy że w chwili obecnej nie wprowadzono takiej możliwości.

Czytaj dalej » 2020-10-09

Wydzielenie strefy specjalnej w pojazdach komunikacji miejskiej

 Informujemy, że w związku z rosnącą skalą zachorowań, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców, w autobusach i trolejbusach lubelskiej komunikacji miejskiej, ponownie zostaną wydzielone specjalne strefy (dotyczy to pojazdów obsługiwanych przez miejskiego przewoźnika MPK Lublin oraz przewoźników prywatnych Irex i LLA). Obejmą one obszar w rejonie kabiny kierowcy oraz pierwszych drzwi. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie, będzie informować specjalne oznakowanie.

Czytaj dalej » 2020-10-12

Nadzór Ruchu lubelskiego MPK i Straż Miejska ponownie rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej

Nadzór Ruchu lubelskiego MPK wspólnie ze Strażą Miejską, ponownie rozdają maseczki ochronne pasażerom komunikacji miejskiej. Tym razem przygotowaliśmy ponad 5 tysięcy maseczek. Akcja potrwa przez najbliższy tydzień i ma charakter informacyjny.

Czytaj dalej » 2020-10-01

2 miesiące z Lubelską Kartą Miejską

Ponad 9 tys. nadanych znaczników oraz około 40 partnerów programu - to bilans 2 miesięcy funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej (LKM). Sukcesywnie rośnie liczba zainteresowanych udziałem w programie. Warto już dziś złożyć wniosek i skorzystać z licznych zniżek, m.in. w komunikacji miejskiej. Osoby, które przystąpią do miejskiego programu lojalnościowego, mimo zmiany cennika za przejazdy komunikacją miejską, będą mogły kupić bilety okresowe w takich samych cenach jak dotychczas.

Czytaj dalej » 2020-09-23

Dwa proekologiczne przystanki komunikacji miejskiej stanęły w Lublinie

To przystanek proekologiczny, wykorzystujący odnawialne źródła energii. Jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową, które zasilają zainstalowane na nim urządzenia. Dodatkowo, wiata wyposażona została w dwie baterie zapewniające rezerwę energii na 2-3 dni. Wyjątkowa wiata stanęła przy ul. Grygowej, tuż obok zajezdni MPK Lublin (przystanek Pancerniaków 04).

Czytaj dalej » 2020-09-25

Nowoczesny Dworzec Metropolitalny w stolicy województwa

Dzięki funduszom europejskim w Lublinie powstanie nowoczesny dworzec, który stanie się centrum komunikacyjnym regionu. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową. 24 września br. władze Lublina i Województwa Lubelskiego podpisały umowę o dofinansowanie tej inwestycji. Dokument sygnowali: Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin oraz Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego. Wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne.

Czytaj dalej » 2020-09-09

Nowy cennik biletów komunikacji miejskiej

Rada Miasta Lublin przyjęła nowy cennik biletów komunikacji miejskiej, który obowiązywać będzie od 15 października 2020 r. Zmiana cen dotyczy tylko kategorii biletów okresowych i osób, które nie są posiadaczami Lubelskiej Karty Miejskiej. Osoby, które przystąpiły do miejskiego programu lojalnościowego będą mogły kupić bilety okresowe w takich samych cenach jak dotychczas.

Czytaj dalej » 2020-09-09

Zespoły przystanków dla komunikacji miejskiej i zamiejskiej

14 nowych wiat, 9 wyświetlaczy dynamicznej informacji pasażerskiej oraz 138 stojaków rowerowych - taka infrastruktura powstała w ramach wybudowanych zespołów przystanków przesiadkowych. W sześciu rejonach miasta mieszkańcy mogą korzystać z dogodnych miejsc integrujących komunikację miejską z zamiejską, a tym samym ułatwiających podróże pomiędzy Lublinem a gminami sąsiednimi. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się odbiory inwestycji. Termin jej zakończenia upływa 30 września br.

Czytaj dalej » 2020-07-31

Miasto startuje z Lubelską Kartą Miejską

Rusza nowy program lojalnościowy dla mieszkańców Lublina. Od 31 lipca zainteresowani programem lojalnościowym mogą złożyć wniosek o identyfikator na Karcie Biletu Elektronicznego. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom korzystać z licznych ulg i zniżek na usługi oferowane przez Miasto i Partnerów Programu.

Czytaj dalej » 2020-09-14

Solaris prowadzi w Lublinie badania homologacyjne trolejbusu Trollino 18M

W dniach 14-15 września br. firma Solaris prowadzi w Lublinie badania homologacyjne trolejbusów przegubowych Trollino 18M. Będzie to badanie elektrycznego układu napędowego, które musi być wykonane po podłączeniu do trakcji trolejbusowej. Badania odbywają się w zajezdni MPK Lublin przy ul. Grygowej oraz na ulicach Lublina.

Czytaj dalej » 2020-08-27

Informacja dotycząca odwieszania biletów okresowych zawieszonych w ramach akcji „STOP BILET”

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że w dalszym ciągu można składać wniosek o odwieszenie biletu okresowego, który został „zawieszony” w ramach akcji „STOP BILET”. Poniżej ważne informacje na ten temat.

Czytaj dalej » 2020-07-31

Zasłaniaj usta i nos. Zachowaj dystans, chroń siebie i innych!

Przypominamy, że w pojazdach komunikacji miejskiej w dalszym ciągu obowiązkowo należy zakrywać usta i nos. Dbając o to, zapewniamy bezpieczeństwo i komfort podróży sobie i współpasażerom.

Należy również pamiętać, że jedynie osoby, które spełniają kryteria określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 878), nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa.

2020-07-15

Lubelskie MPK i Straż Miejska rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej

Nadzór Ruchu lubelskiego MPK wspólnie ze Strażą Miejską, rozdają pasażerom maseczki ochronne w pojazdach komunikacji miejskiej. W sumie przygotowaliśmy półtora tysiąca maseczek. Akcja prowadzona jest dziś (środa 15 lipca br.) i w czwartek (16 lipca br.), na głównych liniach komunikacyjnych w godz. 8:00-14:00. Ma charakter informacyjny i ma przypominać pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2020-06-30

Zakończenie akcji „STOP BILET”

30 czerwca br. jest ostatnim dniem obowiązywania akcji „STOP BILET”. Po tym terminie przyjmowane będę tylko i wyłącznie wnioski dotyczące odzyskania zawieszonych dni. Oznacza to również, że jeśli nie nastąpił jeszcze termin zakończenia biletu zawieszonego w ramach akcji „STOP BILET” (określony w momencie zakupu) od dnia 1 lipca br. zawieszenie nie będzie już liczone.

Czytaj dalej » 2020-06-26

Zniesienie strefy wydzielonej dla kierowców w pojazdach komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podejmuje kolejny krok w komunikacji miejskiej w kierunku jej powrotu do normalności. Od poniedziałku, 29 czerwca br. przestaną obowiązywać strefy wydzielone dla kierowców. Nadal jednak utrzymany zostaje brak możliwości zakupu biletu u prowadzącego pojazd.

Czytaj dalej » 2020-06-24

Zaproszenie do udziału w badaniach nt. mobilności miejskiej

Gmina Lublin, będąc członkiem wspólnoty Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii ds. mobilności miejskiej, aktywnie uczestniczy w projekcie „Proaktywny asystent podróży wspomagany sztuczną inteligencją, monitorujący doświadczenia użytkowników i tworzący spersonalizowane rozwiązania w zakresie mobilności”.

Czytaj dalej » 2020-06-19

W autobusach i trolejbusach wraca klimatyzacja

W komunikacji miejskiej będzie chłodniej. Od poniedziałku, 22 czerwca br. sukcesywnie w autobusach i trolejbusach ponownie zostaną włączone układy klimatyzacji i wentylacji.

Czytaj dalej » 2020-06-01

Od 1 czerwca br. obowiązuje zwiększony limit pasażerów - 50% liczby wszystkich miejsc w pojeździe

Od 1 czerwca br. zwiększony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Wynosi on 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Nadal obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca siedzącego.

Czytaj dalej » 2020-03-24

STOP BILET! Komunikat ZTM w Lublinie dotyczący zawieszenia terminu ważności biletów okresowych, w związku z epidemią koronawirusa

Aktualizacja z dnia 29 maja br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że jeszcze przez miesiąc uczniowie i studenci będą mogli skorzystać z akcji STOP BILET. Po raz ostatni, dla tej grupy pasażerów, przedłużony zostaje termin jej obowiązywania do 30 czerwca br. Oznacza to, że dzień ten jest ostatnim dniem zawieszenia biletu i jeśli nie nastąpił jeszcze termin jego zakończenia (określony w momencie zakupu) od dnia 1 lipca br. zawieszenie nie będzie już liczone.

Przypominamy jednocześnie, że od 1 czerwca br. nie będzie już możliwości składania wniosków o zawieszenie ważności biletu okresowego. Przyjmowane będę tylko i wyłącznie wnioski dotyczące odzyskania zawieszonych dni.

To co istotne, odzyskanie „zawieszonych” dni ważności biletu nie dzieje się automatycznie. Datę rozpoczęcia wykorzystania „zawieszonych” dni należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza on-line lub osobiście w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM.

Z kolei uczniowie i studenci, którzy chcieliby już rozpocząć korzystanie z komunikacji miejskiej, a ich bilet nie osiągnął jeszcze końcowej daty ważności (ustalonej w momencie zakupu) powinni ten fakt zgłosić do ZTM Lublin poprzez skierowanie wiadomości e-mail pod adres ztm@ztm.lublin.eu.

Czytaj dalej » 2020-04-10

Wyłączenie klimatyzacji w autobusach i trolejbusach

Wychodząc naprzeciw wnioskom pasażerów, Lublin dołączył do miast, które zdecydowały się na wyłączenie klimatyzacji w środkach transportu publicznego. Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił do przewoźników, którzy obsługują lubelską komunikację miejską, o wyłączenie układów klimatyzacji i wentylacji pojazdów. Taka dyspozycja obowiązuje od 10 kwietnia br. do odwołania. 

Czytaj dalej » 2020-03-27

ZTM i Policja wspólnie apelują „Zostań w domu”

Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Lublinie, rozpoczął kampanię informacyjną zachęcającą mieszkańców do kontynuowania akcji „Zostań w domu”. Komunikaty głosowe ze stosownym apelem emitowane są w autobusach i trolejbusach. Ponadto na przystankach, za pośrednictwem monitorów dynamicznej informacji pasażerskiej, przypominane są zasady, które pozwalają uniknąć ryzyka zakażenia. Podobne treści publikowane są na elektronicznych wyświetlaczach wewnątrz pojazdów. Na potrzeby kampanii wykorzystywane są również monitory LCD zamontowane w pojazdach, jak również sieć Wi-Fi, dostępna w taborze MPK Lublin. Wszystko po to, by przypomnieć mieszkańcom zasady bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa i zachęcić ich do pozostania w domach.

Czytaj dalej » 2020-03-24

Lublin dezynfekuje przystanki komunikacji miejskiej

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów MPK Lublin dezynfekuje przystanki komunikacji miejskiej. To kolejny krok jaki podejmujemy w walce z koronawirusem.

Czytaj dalej » 2020-03-13

Zmiany w funkcjonowaniu punktów obsługi klienta ZTM w Lublinie

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu punktów obsługi klienta ZTM w Lublinie:

Czytaj dalej » 2020-03-12

Wydzielenie strefy specjalnej w pojazdach komunikacji miejskiej

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w każdym autobusie oraz w trolejbusie zostaną wydzielone specjalne strefy. Obejmą one obszar w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie będzie informować specjalne oznakowanie.

Czytaj dalej » 2020-03-11

Sprzedaż biletów przez kierowców w autobusach i trolejbusach zawieszona do odwołania

W związku z pierwszymi przypadkami zarażenia koronawirusem w województwie lubelskim, ZTM w Lublinie podejmuje kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Wzorem innych miast, od jutra, 12 marca br. do odwołania, zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej. Decyzja została podjęta przede wszystkim na wnioski środowiska kierowców ale również pasażerów i ma na celu zminimalizować kontakt na linii obsługa pojazdu-pasażer.

 

Czytaj dalej » 2020-03-04

Profilaktyka przeciw koronawirusowi w lubelskiej komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wspólnie z MPK Lublin oraz przewoźnikami prywatnymi, rozszerza działania związane z profilaktyką na wypadek ewentualnego zagrożenia koronawirusem. Od jutra, 5 marca br. do odwołania, zawieszona zostaje funkcja „ciepłego guzika” w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2020-02-21

Lubelska Karta Miejska – nowy program dla mieszkańców

Mieszkańcy, którzy płacą podatki w Lublinie, skorzystają z nowego programu lojalnościowego, który wprowadzi zniżki m.in. w usługach miejskich. Uchwała wprowadzająca „Lubelską Kartę Miejską” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin jeszcze w lutym br.  

Czytaj dalej » 2020-01-10

Zmiany w „Regulaminie przewozu osób i rzeczy” obowiązujące od 6 stycznia br.

Mając na uwadze zgłoszenia, zarówno ze strony kierowców jak i pasażerów, nastąpiła aktualizacja zapisów „Regulaminu przewozu osób i rzeczy” obowiązującego w pojazdach komunikacji miejskiej. Aktualizacja ma na celu doprecyzowanie lub uregulowanie kwestii spornych na linii pasażer – kierowca – organizator komunikacji. Nowy regulamin wszedł w życie 6 stycznia br.

Czytaj dalej » 2020-01-22

Hybrydowy, przegubowy Mercedes Citaro na testach w Lublinie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie testuje flagowy autobus Mercedesa. To hybrydowy Mercedes Citaro G, autobus wyprodukowany w 2019 r. Egzemplarz, który przyjechał do Lublina, był wcześniej testowany m.in. w Krakowie i Łodzi. W naszym mieście pojazd będzie jeździł do 18 lutego br.

Czytaj dalej » 2019-12-05

Lublin z elektrycznymi Solarisami

Lublin inwestuje w dalszy rozwój floty bezemisyjnych pojazdów. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Zarządu firmy Solaris, podpisali dziś trzy umowy na dostawę łącznie 20 autobusów elektrycznych oraz 15 trolejbusów. Zakup pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wartość zawartych kontraktów przekracza 106 mln zł.

Czytaj dalej » 2019-11-21

Nowa umowa powierzenia usług transportowych

Dzisiaj (21 listopada br.) Gmina Lublin podpisała z miejskim przewoźnikiem MPK Lublin - Spółka z o.o., nową umowę powierzenia usług transportowych.

Czytaj dalej » 2019-12-02

Mikołajki z komunikacją miejską

Bezpłatna linia „Mikołajki” oraz kontrolerzy i kierowcy w roli Mikołajów. To elementy akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, przygotowanej dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Wszystko po to, by 6 grudnia umilić mieszkańcom podróż autobusami i trolejbusami.

Czytaj dalej » 2019-10-29

Pierwszy Park&Ride już otwarty

Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszego w Lublinie parkingu typu Park&Ride. Został zlokalizowany przy granicy miasta na terenie nowo wybudowanej pętli „Choiny”. Rozbudowa ul. Choiny, powstanie nowej sieci trakcyjnej, pętli i parkingu było możliwe dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 37 mln zł.

Czytaj dalej » 2019-09-30

„Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobrą atmosferę”

Miasto Lublin rusza z nową kampanią edukacyjną pod nazwą: „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobrą atmosferę”. Urząd Miasta, Spółki Miejskie oraz Straż Miejska integrują swoje działania na rzecz poprawy jakości powietrza podejmując edukację ekologiczną i proponując mieszkańcom Lublina możliwość skorzystania ze specjalnej oferty.

Czytaj dalej » 2019-11-21

GUTEK wolontariuszem w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włącza się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W tym roku, jako ruchomy punkt zbiórki darów, będzie jeździć autobus GUTEK, znany mieszkańcom Lublina z trasy turystycznej. Wielka uliczna zbiórka odbędzie się w niedzielę, 24 listopada br.  

Czytaj dalej » 2019-09-30

Dodatkowe 34,4 mln zł na projekty transportowe

Miasto Lublin otrzymało dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Zwiększenie dofinansowania umożliwi kontynuację działań w zakresie wymiany taboru komunikacji miejskiej na mniej uciążliwy dla środowiska, pomimo nieustannie rosnących kosztów realizacji takich inwestycji. 

Czytaj dalej » 2019-09-11

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – święto pieszych, rowerzystów i komunikacji miejskiej

Przejazdy zabytkowym trolejbusem ZIU-tek, lekcje edukacyjne oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta w dniu 22 września – to tylko niektóre z atrakcji w ramach lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  

Czytaj dalej » 2019-06-24

Trolejbus ZIU-tek w wakacyjne weekendy na linii turystycznej

W sobotę 6 lipca br., rusza kolejny sezon linii turystycznej. W tym roku linia będzie kursować zarówno w wakacyjne soboty, jak i niedziele. Weekendowe podróże będą doskonałą okazją do tego, by poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowego trolejbusu ZIU-tek.

Czytaj dalej » 2019-06-10

Informacja w sprawie dowozu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do publicznych placówek edukacyjnych w roku szkolnym 2019/2020 na terenie miasta Lublin

Przypominamy, iż zgodnie z art. 32 ust. 6 oraz art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, istnieje możliwość dowożenia do publicznych placówek oświatowych dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Czytaj dalej » 2019-03-21

Bezpłatne przejazdy dla osób 65+ od 1 kwietnia br.

Od 1 kwietnia br. z bezpłatnych przejazdów zaczną korzystać osoby, które ukończyły 65 rok życia.

Zapisy uchwały nie wprowadzają ograniczeń ze względu na miejsce zamieszkania. Ulga obejmować będzie wszystkie osoby, które ukończyły 65 rok życia, z uprawnienia będą mogli korzystać więc mieszkańcy innych miejscowości. Osoby, chcące skorzystać z uprawnienia podczas podróży powinny posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty.

Czytaj dalej » 2019-03-08

Aplikacja i nowy system biletu elektronicznego

Już w 2021 r. możliwe będzie, za pośrednictwem nowej aplikacji mobilnej, m.in. wykupienie biletu okresowego na dowolną liczbę dni, płacenie za przejazd dokładnie tyle, ile on zajmie lub gromadzenie środków na przejazdy za pośrednictwem elektronicznej portmonetki. Aplikacja ta umożliwi przejazd transportem publicznym, bez konieczności posiadania przy sobie karty tradycyjnej i pomoże w zaplanowaniu podróży. W dniu 7 marca br. zostało opublikowane ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie, dostawę i wdrożenie systemu.

Czytaj dalej » 2019-04-17

Elektryczny SOR na testach w Lublinie

MPK Lublin testuje elektryczny, czeski autobus spółki SOR. Testy rozpoczęły się dzisiaj (środa, 17 kwietnia br.) i potrwają do końca miesiąca. Dziś autobus jeździ na linii trolejbusowej nr 160.

Czytaj dalej » 2019-02-07

Korzystanie z biletów okresowych zakupionych na linię nr 152

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że pasażerowie, którzy nabyli przed dniem 9 lutego br. bilety okresowe na linię nr 152 mogą do czasu upływu ważności biletu korzystać z przejazdów innymi liniami na trasie od pętli Abramowice do Dworca PKP. 

2019-02-01

Kup bilet z GoPay

Od 1 lutego br. firma GoPay Sp. z o.o., udostępniła nową aplikację mobilną umożliwiającą zakup biletów komunikacji miejskiej w Lublinie.

Czytaj dalej » 2018-11-26

Jakdojade uruchamia w Lublinie sprzedaż biletów komunikacji miejskiej

W ciągu kilku miesięcy od uruchomienia możliwości zakupu biletów przez Jakdojade, sprzedało się już kilkaset tysięcy biletów, a od 26 listopada br. z nowej funkcji skorzystają także użytkownicy w Lublinie.

Czytaj dalej » 2018-11-15

Bilety komunikacji miejskiej w Lublinie dostępne w nowej, wygodnej aplikacji zbiletem.pl

Bilety komunikacji miejskiej w Lublinie można kupić w nowej aplikacji mobilnej zbiletem.pl. Darmowa aplikacja zbiletem.pl dostępna jest na smartfony z Androidem oraz iPhone.  

Czytaj dalej » 2018-10-17

Tabor w 100% niskopodłogowy

Do floty pojazdów komunikacji miejskiej dołączyło 8 fabrycznie nowych autobusów marki Ursus. 17 października br. pojazdy zostały skierowane do obsługi linii nr: 3, 6, 13, 34 i 45. Dostawa tej partii wozów jest jednoznaczna z wycofaniem z ruchu ostatnich czterech wysokopodłogowych autobusów marki Jelcz 120M, będących własnością MPK Lublin. Oznacza to koniec pewnej epoki w lubelskiej komunikacji miejskiej. Teraz do ruchu kierowany będzie tyko i wyłącznie tabor niskopodłogowy. 

Czytaj dalej » 2018-09-28

ECO-MIASTO to znów Lublin

Lublin już po raz czwarty został nagrodzony w konkursie ECO-MIASTO organizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce. Tym razem komisja doceniła nas aż w dwóch kategoriach - Gospodarka Wodna i Mobilność Zrównoważona. 

Czytaj dalej » 2018-09-21

Nowe trolejbusy przegubowe wyjechały na ulice Lublina

15 sztuk fabrycznie nowych trolejbusów przegubowych marki Ursus, zostało skierowanych do ruchu. Kursują na liniach nr: 151 i 159.  

Czytaj dalej » 2018-09-18

22 września - bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że w sobotę, 22 września ważny dowód rejestracyjny auta uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie.

Czytaj dalej » 2018-09-14

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – święto pieszych, rowerzystów i komunikacji miejskiej

Tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu to „Przesiadaj się i Jedź”. ETZT rozpocznie się 16 września i potrwa do 22 września.

Czytaj dalej » 2018-08-30

Lublin „Asem Transportu Publicznego”

Nasze miasto po raz kolejny zostało docenione na arenie ogólnopolskiej. Lublin został nagrodzony w konkursie „Asy Transportu Publicznego” w kategorii „Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku”. 

Czytaj dalej » 2018-08-20

Autobus wyposażony w defibrylator wozi mieszkańców Lublina

Pierwszy, miejski autobus należący do lubelskiego MPK wyposażony w defibrylator AED, jeździ już po ulicach Lublina. To pilotażowy program wdrażany przez MPK Lublin i Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Aparat ma jedno zadanie - uratować życie osobie, u której wystąpiło zatrzymanie akcji serca. 

Czytaj dalej » 2018-07-26

Posłowie na Sejm RP nagrodzą „MPK Lublin” Sp. z o.o.

Narodowa Rada Ekologiczna nagrodziła lubelską Spółkę za działalność na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków przyznając jej tytuł „EKOJANOSIKA 2018”. O nagrodzie Spółka poinformowana została stosownym pismem wystosowanym przez Posłów RP Pana Jana Dudę oraz Krzysztofa Maciejewskiego. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w dniu 27 lipca 2018 r. w gmachu SEJMU Rzeczypospolitej Polskiej. Nagroda wręczona zostanie przez Posłów Sejmowej Komisji  Ochrony Środowiska oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Nagroda „EKOJANOSIK” przyznawana jest za działalność na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego oraz świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród Polaków. W konkursie nagradzane są samorządy terytorialne, jednostki LP, podmioty gospodarcze oraz placówki oświatowe i osoby fizyczne.

Lubelskie MPK od lat inwestuje w rozwój niskoemisyjnego transportu. Spółka podejmuje szereg działań w zakresie modernizacji posiadanego taboru, zaplecza technicznego oraz infrastruktury niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania komunikacji miejskiej w Lublinie. MPK włącza się także w szereg działań proekologicznych mających na celu promowanie komunikacji miejskiej jako ekologicznego środka transportu. Działania te z jednej strony zmniejszają negatywne oddziaływanie transportu miejskiego na otaczające nas środowisko z drugiej zaś poprawiają komfort podróżującym pasażerom oraz warunki pracy samym kierowcom. Przypomnijmy, że konsekwentne działania Spółki były już wielokrotnie doceniane i nagradzane w całej Polsce. Przedsiębiorstwo uznane zostało m.in. za „Pracodawcę Przyjaznego Pracownikom” – nagroda przyznana Spółce dwukrotnie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czy „Solidną Firmę” - jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku wyróżnień, promujących uczciwych i wiarygodnych przedsiębiorców.

Tym razem działalność Spółki doceniona została przez Narodową Radę Ekologiczną.

 

 

 

2018-06-18

„Komunikacja przyszłości” – Piknik na Placu Zamkowym

Setki Lublinian – miłośników komunikacji miejskiej i całe rodziny z dziećmi, odwiedziły Piknik Komunikacyjny na Placu Zamkowym. Spotkaniu towarzyszyło hasło „Komunikacja przyszłości”. Królowały najnowsze pojazdy MPK Lublin, ale dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabytkowe wozy.

Czytaj dalej » 2018-06-07

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Lublin - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ogłasza przetarg pisemny na sprzedaż 3 szt. trolejbusów m-ki Solaris Trollino 12M

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Lublin - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ogłasza przetarg pisemny na sprzedaż 3 szt. trolejbusów m-ki Solaris Trollino 12M

Czytaj dalej » 2018-02-20

Umowa na dzierżawę 12-metrowych autobusów podpisana

20 lutego br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie podpisało umowę z Konsorcjum URSUS BUS S. A. oraz mLeasing Spółka z o.o. Mowa o przetargu na dzierżawę dziesięciu 12-metrowych autobusów. MPK Lublin rozstrzygnęło przetarg 7 lutego br. Za 10-letnią dzierżawę MPK Lublin zapłaci konsorcjum 13 042 526,40 zł brutto. Pierwszej partii nowych autobusów możemy spodziewać się już pod koniec czerwca br. 

Czytaj dalej » 2018-02-16

Nowe Solarisy na trasach

Nowe, przegubowe Solarisy wyjechały dziś na trasy. Można je spotkać na linii nr: 10, 17 czy 55. Mowa o 18-metrowych autobusach, które MPK Lublin dzierżawi od Konsorcjum Solaris Bus & Coach S. A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. Dzierżawa potrwa 10 lat, a lubelskie MPK Lublin zapłaci konsorcjum ponad 31 mln zł. 

Czytaj dalej » 2018-01-02

Uprawnienia gminne do przejazdów bezpłatnych od 1 stycznia 2018 r.

Od 1 stycznia 2018 r. zmieniają się uprawnienia gminne do przejazdów bezpłatnych. Poniżej przedstawiamy listę osób, które na mocy Uchwały nr 877/XXXIV/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 10 listopada 2017 r. dodatkowo uzyskały prawo do bezpłatnych przejazdów. 

Czytaj dalej » 2017-12-06

Mikołaj za kierownicą autobusu

Kierowców ubranych w stroje Mikołajów można spotkać dziś za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów. Jak co roku, lubelskie MPK przygotowało akcję z racji przypadających 6 grudnia Mikołajek.

Czytaj dalej » 2017-09-29

Umowa na dzierżawę autobusów przegubowych podpisana

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie podpisało dziś (29 września br.) umowę z Konsorcjum Solaris Bus & Coach S. A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o., na dzierżawę 15 autobusów przegubowych. Zgodnie z umową, pierwsze pięć autobusów dotrze do Lublina najpóźniej do 6 lutego 2018 r., natomiast pozostałe 10 sztuk – maksymalnie do 26 lutego 2018 r.

 

Czytaj dalej » 2017-09-25

Prawie 52 litry oddanej krwi w ramach akcji „Łączy nas krew”

Aż 51 litrów i 300 ml oddano w ramach piątkowej akcji „Łączy nas krew”, jaką w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, zorganizował Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. 

Czytaj dalej » 2017-09-19

MPK Lublin laureatem w konkursie „Lodołamacze”

Za wybitne osiągnięcia na rzecz osób niepełnosprawnych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie otrzymało nagrodę w konkursie „Lodołamacze 2017”. 18 września br. w Urzędzie Wojewódzkim nagrodę odebrał Prezes Zarządu, Tomasz Fulara. MPK Lublin zajęło III miejsce w kategorii „Instytucja”. 

Czytaj dalej » 2017-09-21

22 września - Dzień bez Samochodu

22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. Na pasażerów komunikacji miejskiej czeka wiele atrakcji. 

Czytaj dalej » 2017-09-11

Łączy nas krew – akcja Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego

Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu (16-22 września). To czas szczególnej promocji alternatywnych środków komunikacji dla aut osobowych, które generują coraz większe korki w miastach. Od lat, w ramach obchodów ETZT, organizowane są eventy promujące transport zbiorowy i komunikację rowerową, a w Dniu bez Samochodu (22 września), posiadacze aut mogą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Wszystko po to, by odkorkować nasze miasta i zachęcić do przesiadania się do miejskiej komunikacji.

W obchody ETZT włącza się też Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, który 22 września br. organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Członkiem Związku jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Zarząd Transportu Miejskiego. Jak wiadomo, krwi nie da się niczym zastąpić, a okres wakacyjny to tradycyjnie braki tego cennego leku w centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego postanowił odpowiedzieć na liczne apele o oddawanie krwi i zorganizować akcję pod hasłem: „Łączy nas krew”.

Czytaj dalej » 2017-09-11

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - przyłącz się

W dniach 16-22 września br. w Lublinie i Świdniku odbędą się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, promującego aktywny sposób poruszania się po mieście. W 2017 roku swój udział potwierdziło już ponad 1600 miast z 42 krajów. 

Czytaj dalej » 2017-08-11

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego w prestiżowym gronie

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, którego członkiem-założycielem jest MPK Lublin, dołączył do organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. To najstarsza i największa organizacja pracodawców w Polsce - działa od 1989 roku i reprezentuje ponad 12 tys. firm.

Czytaj dalej » 2017-07-06

Na kolejnych przystankach doładujesz urządzenie mobilne

Na czterech kolejnych przystankach w mieście pojawią się ładowarki do urządzeń mobilnych. W środę (5 lipca br.) pierwsza ładowarka z nowej partii została zamontowana na przystanku Dw. Główny PKS 02. Na pozostałych przystankach (Liceum Staszica 02, Brama Krakowska 02-04 (wiata) oraz Plac Litewski 01) stacja ładująca pojawi się w czwartek, 6 lipca br.

Czytaj dalej » 2017-06-19

Kolejny sezon linii turystycznej "T"

Wraz z pierwszą niedzielą lipca, ruszamy z tegoroczną edycją linii turystycznej, która w tym roku będzie obsługiwana przez zabytkowe pojazdy - „Gutka” i „Ziutka”. W okresie wakacyjnym każdy może odbyć niezapomnianą podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Wzorem roku ubiegłego, obok trolejbusu „Ziutek”, na linii turystycznej będzie kursować także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu „Gutek”. 2 lipca br. rusza siódmy sezon wakacyjnej linii turystycznej.

Czytaj dalej » 2017-06-08

Zasady korzystania z biletów okresowych na jedną linię w związku ze zmianą trasy linii nr: 152 i 154

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przedstawia zasady korzystania z biletów okresowych w związku ze zmianami tras linii nr: 152 i 154 od 10 czerwca br.:

Czytaj dalej » 2017-04-03

MPK Lublin członkiem PZPTP

W środowisku komunikacyjnym pojawił się nowy podmiot – Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego z siedzibą w Warszawie. MPK Lublin znalazło się wśród członków-założycieli, a Prezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej PZPTP.

Czytaj dalej » 2017-02-20

Lublin pionierem w dziedzinie elektromobilności

Miasto Lublin 20 lutego br. podpisało list intencyjny z Ministerstwem Rozwoju i Finansów oraz Ministerstwem Energii i Polskim Funduszem Rozwoju S.A., który zakłada podjęcie współpracy z Rządem RP na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Lublin jest gotowy do wdrażania programów pilotażowych, wypracowania dobrych praktyk i utworzenia Centrum Elektromobilności.

Czytaj dalej » 2017-03-03

Masz bilet komunikacji miejskiej – masz zniżkę na mecze Górnika Łęczna

Masz bilet komunikacji miejskiej – masz zniżkę na mecze Górnika Łęczna. Klub dołączył do partnerów programu BusBonus, skierowanego do stałych pasażerów komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2016-11-15

Przerwa w dostępie do usług internetowych ZTM Lublin w dniu 16 listopada br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w dniu 16 listopada br. nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej do siedziby ZTM w Lublinie, która trwać będzie od godz. 17:30 do późnych godzin wieczornych. W związku z tym, nastąpi przejściowy brak dostępu do strony internetowej ZTM w Lublinie, sklepu internetowego, Systemu Informacji Pasażerskiej oraz aplikacji obsługiwanych przez ZTM w Lublinie, m.in. MyBus.

Czytaj dalej » 2016-11-15

ZIUTEK w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włącza się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Tradycyjnie już trolejbus ZIU-tek będzie jeździć jako ruchomy punkt zbiórki darów. Wielka uliczna zbiórka odbędzie się w niedzielę, 20 listopada br. Prawo przejazdu ZIU-tkiem będą mieli wszyscy, którzy przekażą jakiekolwiek dary rzeczowe: słodycze, żywność, zabawki lub odzież.

Czytaj dalej » 2016-08-03

Nowa zajezdnia MPK Lublin na Czechowie

Nowa zajezdnia MPK Lublin na Czechowie już działa. Od środy, 3 sierpnia br., wyjeżdża stamtąd 12 rozkładów. To m.in. te linie, które swoje kursy rozpoczynają z pętli przy ul. Paderewskiego, bądź okolic. Np. linia nr: 2, 4, 75, 30, 18, 32, 13, 44, 34, czy 74. W ten sposób spółka zaoszczędza na tzw. kilometrach dojazdowych.

Czytaj dalej » 2016-07-28

MPK Lublin znów najlepsze

Kolejny rok z rzędu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie znalazło się na czele Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Doceniono m.in. tabor, innowacje oraz nakłady. Ranking przeprowadziła Polska Agencja Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej » 2016-07-06

"Komunikacja Miejska Krok po Kroku" - podsumowanie

W dniu 23 czerwca 2016 została przeprowadzona ostatnia lekcja programu pilotażowego pod nazwą „Komunikacja Miejska Krok Po Kroku”. Wzięło w niej udział ok. 1200 uczniów z 21 szkół miasta Lublin.

Czytaj dalej » 2016-04-25

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów MPK Lublin w nowej lokalizacji

To jedna z najnowocześniejszych stacji kontroli pojazdów w Lublinie i prawdopodobnie pierwsza i jedyna działająca całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Od 25 kwietnia br. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów MPK Lublin, mieści się przy ul. Grygowej 56. 

Czytaj dalej » 2016-06-17

Innowacyjne Technologie Sp. z o.o. - nowa Spółka na mapie Lublina

Razem będą współpracować na rzecz działań badawczo-rozwojowych. W czwartek, 16 czerwca br. w obecności Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka, została podpisana w Ratuszu umowa powołująca nową Spółkę - Innowacyjne Technologie Sp. z o.o. MPK Lublin jest jednym z jej udziałowców.

Czytaj dalej » 2016-04-20

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” Prezesowi MPK Lublin

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny otrzymało certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Certyfikat wręczył Prezesowi Zarządu MPK Lublin Tomaszowi Fularze, Prezydent RP Andrzej Duda, który patronował akcji. Uroczystość odbyła się 20 kwietnia br. w Pałacu Prezydenckim.

Czytaj dalej » 2016-04-18

Trwa akcja „Komunikacja miejska krok po kroku”

Już blisko 230 dzieci z 11 klas wzięło udział w akcji pn. „Komunikacja miejska krok po kroku”. Z bezpłatnych wycieczek, podczas których uczymy uczniów klas pierwszych szkół podstawowych bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, udział wzięły - jak dotąd trzy szkoły – nr: 20, 38 i 48.

Czytaj dalej » 2016-03-22

Na boisku i w mieście WAŻNA JEST DOBRA KOMUNIKACJA

Co łączy tak odległe dziedziny jak komunikację miejską i piłkę ręczną? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że niewiele, ale jeśli się zastanowimy to znajdziemy wspólny mianownik: zarówno dla piłkarek na boisku, jak i dla pasażerów korzystających z usług transportu zbiorowego, ważna jest dobra komunikacja. Przekaz kampanii jest zatem bardzo prosty – na boisku i w mieście ważna jest dobra komunikacja.

Czytaj dalej » 2016-04-04

„Czytam w podróży Herberta”

Wzorem lat ubiegłych Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie włącza się w akcję „Czytam w podróży Herberta”. Tym samym 6 kwietnia br. (środa), pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy będą czytać w podróży, otrzymają z rąk wolontariuszy zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

Czytaj dalej » 2016-03-01

„Komunikacja miejska krok po kroku”

Specjalnie z myślą o małych pasażerach lubelskie MPK przygotowało wyjątkową ofertę dla klas pierwszych szkół podstawowych. To godzinne wycieczki, podczas których chcemy nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2016-02-18

MPK Lublin z certyfikatem Solidna Firma

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie otrzymało certyfikat Solidna Firma. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku wyróżnień, promujących uczciwych i wiarygodnych przedsiębiorców. Nagrodę odebrał w Warszawie Prezes Zarządu, Tomasz Fulara podczas XIV Gali Finałowej Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma.

Czytaj dalej » 2016-02-17

Pracownicy MPK Lublin oddawali krew

Prawie 6 litrów krwi udało się zebrać podczas zakładowej akcji poboru krwi w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Organizatorem był Klub HDK PCK im. K. Skublewskiego przy MPK Lublin, który skupia 56 członków.

Czytaj dalej » 2016-02-01

Zasady korzystania z biletów w związku ze zmianą taryfy

W związku z wejściem w życie od 1 lutego br. nowego cennika biletów komunikacji miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina zasady korzystania z biletów zakupionych przed wejściem w życie nowej taryfy biletowej.

Czytaj dalej » 2015-12-10

MPK Lublin pracodawcą przyjaznym pracownikom

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny otrzymało certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Tytuł przyznaje NSZZ „Solidarność”. W tym roku związek wyróżnił 20 pracodawców z całej Polski. MPK Lublin jest jedyną firmą z Lubelszczyzny. Certyfikat wręczy w styczniu 2016 r. Prezydent RP, Andrzej Duda, który patronuje akcji.

Czytaj dalej » 2015-10-21

Na przystanku przy Ogrodzie Saskim doładujesz telefon

Na przystanku Ogród Saski 03 została zamontowana pierwsza uliczna ładowarka do telefonów komórkowych. Testowe urządzenie zostało zamontowane na wiacie przystankowej.

Czytaj dalej » 2015-10-21

MPK Lublin z certyfikatem „Miejsce Przyjazne Seniorom”

Już po raz czwarty lubelskie MPK otrzymało tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Nagrodę wręczył 20 października br. Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

Celem konkursu jest wyróżnienie miejsc i instytucji w Lublinie, które oferują usługi, rabaty, zniżki oraz dostępność architektoniczną najstarszym mieszkańcom naszego miasta. MPK zostało wyróżnione za sukcesywną wymianę taboru na niskopodłogowy. Obecnie Spółka posiada 108 trolejbusów niskopodłogowych oraz 219 takich samych autobusów, co stanowi 96 proc. całości taboru.
 

Czytaj dalej » 2015-08-31

Lubelskie MPK najlepszym przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej w Polsce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zajęło I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Ranking organizowała Polska Agencja Przedsiębiorczości pod patronatem redakcji Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Plus w Gazecie Wyborczej.

Czytaj dalej » 2015-07-29

Nowe uprawnienia w komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

Więcej ulg w komunikacji miejskiej dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Od 1 sierpnia br. wchodzi w życie nowa uchwała rozszerzająca uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla tej grupy pasażerów.

Czytaj dalej » 2015-08-19

12-metrowy Mercedes Citaro na testach w MPK Lublin

Srebrny metalik, 12-metrowy Mercedes Citaro z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro 6 (spełniającym najwyższe europejskie normy ochrony środowiska), jeździ na testach w Lublinie. Testy autobusu potrwają 3 tygodnie. Pojazd będzie obsługiwać m.in. linię nr 32 i 39.

Czytaj dalej » 2015-09-03

Wakacyjny sezon linii turystycznej "T" za nami

Blisko 1,5 tys. pasażerów i ponad 600 sprzedanych biletów - to statystyki tegorocznej linii turystycznej. W minioną niedzielę - 31 sierpnia br., odbyły się ostatnie kursy Gutka i Ziutka. Duet trolejbus i autobus, a do tego powrót do lat 70. ubiegłego wieku – taka była formuła tegorocznej linii turystycznej „T”. W każdą wakacyjną niedzielę zapraszaliśmy do odbycia niezapomnianej podróży w przeszłość i poznania Lublina z nietypowej perspektywy - z pokładu zabytkowych pojazdów. Wszystkim dziękujemy za wspólną podróż i już teraz zapraszamy na kolejny sezon w 2016 r.

Czytaj dalej » 2015-06-01

Wciąż działa Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów przy al. Kraśnickiej 25

Doświadczony personel i stacja o najwyższych standardach. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zaprasza do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy al. Kraśnickiej 25. Wjazd od ul. Nałęczowskiej. Stacja czynna jest od poniedziałku do soboty. Akceptujemy płatności kartami płatniczymi.

Czytaj dalej » 2015-06-22

Zakończono konsultacje społeczne w sprawie nowego układu połączeń

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 21 czerwca br. upłynął termin nadsyłania uwag do propozycji zmian w obecnym układzie komunikacyjnym.

Czytaj dalej » 2015-06-08

Elektryczny autobus na bezpłatnej linii „EKO”

Od poniedziałku, 8 czerwca br. pasażerowie komunikacji miejskiej mogą za darmo korzystać z linii „EKO” obsługiwanej elektrycznym autobusem Ekovolt. Uruchamiając elektryczne połączenie, Lublin dołącza do grona polskich miast, w których będą w niedalekiej przyszłości eksploatowane elektrobusy.

Czytaj dalej » 2015-05-18

Trolejbusy już w nowej zajezdni

Do nowej zajezdni przy ul. Grygowej 56 przeprowadził się już cały Zakład Trolejbusowy. Zajezdnia Helenów przeszła do historii, funkcjonowała 52 lata.

Czytaj dalej » 2015-05-14

Lubelski Gutek na zlocie zabytkowych autobusów w Warszawie

Zaprezentuje się w pełnej krasie i będzie wozić mieszkańców Warszawy. Odrestaurowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie Jelcz 272 Mex o numerze inwentarzowym 199, nazywany Gutkiem, jedzie na X Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Autobusów do stolicy. Lubelski Ogórek będzie też wozić warszawiaków podczas Nocy Muzeów.

Czytaj dalej » 2015-04-10

Nowa Zajezdnia Trolejbusowa już w rękach MPK Lublin

Nowoczesna technologia oraz rozwiązania na skalę XXI wieku zostały zastosowane w nowej Zajezdni Trolejbusowej, jaką wybudowano w Lublinie z unijnych funduszy. Obiekt przekazał władzom MPK Lublin Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk. Uroczystość miała miejsce 10 kwietnia br. przy ul. Grygowej 56.

Czytaj dalej » 2015-03-10

MPK Lublin i KUL rozpoczynają współpracę

Umowę o współpracy podpisali dziś w obecności Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz KUL Creative sp. z o.o.

Czytaj dalej » 2015-01-23

Elektryczny autobus ma już imię

Spółka Ursus rozstrzygnęła konkurs na nazwę dla elektrycznego autobusu, który jest produkowany w zakładach w Lublinie. Pojazd to wspólne dzieło firmy Ursus, MPK Lublin i Politechniki Lubelskiej. „Ursus Ekovolt” - tak oficjalnie brzmi zwycięska nazwa. Twórcą i wygranym konkursu został Eryk Galas.

Czytaj dalej » 2014-12-09

Kurs w kierunku "życzliwości"

"Życzliwość jest w nas. Ustąp. Podziękuj" to hasło rozpoczynającej się dziś kampanii społecznej, dotyczącej zagadnienia ustępowania miejsca w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2014-10-03

Jelcz 272 Mex ma imię. Teraz nazywa się GUTEK

Odrestaurowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie Jelcz 272 Mex o numerze inwentarzowym 199, potocznie nazywany „Ogórkiem”, ma już swoje imię. Od teraz będzie nazywał się GUTEK. Taka propozycja zwyciężyła w konkursie Kuriera Lubelskiego i MPK Lublin.

Czytaj dalej » 2014-12-05

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU na opracowanie projektu graficznego dla oznakowania pierwszego w Lublinie autobusu elektrycznego komunikacji miejskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Lublin – Sp. z o.o. ma zaszczyt ogłosić zwycięzcę konkursu na opracowanie projektu graficznego dla oznakowania pierwszego w Lublinie autobusu elektrycznego komunikacji miejskiej.
 

Czytaj dalej » 2014-11-17

Konkurs Wiedzy o Lubelskiej Komunikacji Miejskiej

Już po raz piąty zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się 28 listopada br. o godz. 9:00 w II Liceum Ogólnokształcącym. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, a udział jest bezpłatny. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz upominki rzeczowe.

Czytaj dalej » 2014-11-14

Konkurs: Zaprojektuj grafikę dla pierwszego w Lublinie AUTOBUSU ELEKTRYCZNEGO

Konkurs na opracowanie projektu graficznego dla oznakowania pierwszego w Lublinie autobusu elektrycznego komunikacji miejskiej ogłasza Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Główną nagrodę w wysokości 1500 zł ufundował Prezes „MPK Lublin” Sp. z o.o.

Czytaj dalej » 2014-08-11

Nowa siedziba Zakładu Działalności Pomocniczej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie informuje, że z dniem 26 sierpnia br., swoją siedzibę zmienia Zakład Działalności Pomocniczej. Tym samym osoby zainteresowane reklamą na pojazdach, plakatami, czy wynajmem ZIUTKA, powinny się kontaktować z Zakładem Działalności Pomocniczej pod numerem telefonu:

(81) 740 45 59
 

Czytaj dalej » 2014-10-03

Nowe wiaty na przystankach

Na trzech przystankach w Lublinie została zamontowana nowa infrastruktura.

Czytaj dalej » 2014-10-01

„Przegubowce na szelkach” w komplecie

Na Zajezdnię Helenów przyjechała ostatnia partia sześciu trolejbusów przegubowych. Lublin jest jedynym miastem w Polsce, który w taborze komunikacji miejskiej, posiada takie pojazdy.

Czytaj dalej » 2014-09-24

Największy projekt transportowy miasta wśród najlepszych dziesięciu inwestycji Polski Wschodniej

Projekt „Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie” został doceniony przez ekspertów i otrzymał tytuł Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014.

Czytaj dalej » 2014-09-26

Mural inspirowany transportem miejskim

W ciągu najbliższych kilku dni na ścianie budynku przy ul. Peowiaków powstanie mural inspirowany projektem „Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie”. Wydarzenie jest wynikiem współpracy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie z firmą Maciej Ignaciuk Theem, która do realizacji muralu zaprosiła uznanych artystów z Francji.

Czytaj dalej » 2014-09-11

Koniec Gry Komunikacyjnej 2014

Po Lublinie, przed zakupem Solarisów Trollino 18, jeździły trzy przegubowe trolejbusy marki Ikarus 280T. Taka jest odpowiedź na szóste, ostatnie zadanie w ramach Gry Komunikacyjnej 2014. Rozdanie nagród odbędzie się w piątek, 19 września o godzinie 15:00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Czytaj dalej » 2014-09-12

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Lublinie

Prezentacja i przejazdy zabytkowym autobusem Jelcz 272 Mex, darmowe przejażdżki jedynym w Polsce przegubowym trolejbusem marki Solaris Trollino 18 oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta podczas Dnia bez Samochodu – to tylko niektóre z atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie. Podobnie jak w latach ubiegłych, w obchody włącza się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. ETZT rozpocznie się 16 września br. i potrwa do 22 września. Zakończy go, jak zawsze, Dzień bez Samochodu.

Czytaj dalej »

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zatrudni pracowników

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Lublin – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zatrudni pracowników na stanowisko:

- Elektronik

- Kierowca autobusu/trolejbusu

Więcej informacji w zakładce praca

2014-07-28

Weź udział w grze i wygraj bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Weź udział w grze i wygraj bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin i Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, zapraszają na tegoroczną edycję "Gry Komunikacyjnej".

Czytaj dalej » 2014-07-02

Ikarus na linii turystycznej „T”

Podczas wakacji pasażerowie mają niepowtarzalną okazję z sentymentem powspominać czasy świetności węgierskich autobusów. Zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży i poznania Lublina z nietypowej perspektywy - z pokładu przegubowego autobusu marki Ikarus. 6 lipca br. rusza piąty sezon kursowania linii turystycznej „T”. Pierwszy niedzielny kurs odbędzie się o godzinie 14:00 i wzorem lat ubiegłych, będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Czytaj dalej » 2014-06-30

Debiut przegubowych trolejbusów

Pierwsze i jedyne w Polsce - trolejbusy przegubowe - wyjadą 30 czerwca br. na ulice Lublina. Po południu sześć trolejbusów zostanie skierowanych do obsługi wybranych kursów na liniach nr: 156 i 158.

Czytaj dalej » 2014-05-07

Lublin prekursorem innowacyjnych autobusów elektrycznych

Spółka Ursus, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie oraz Politechnika Lubelska przy wsparciu Urzędu Miasta Lublin, podpisali umowę konsorcjalną dotyczącą przygotowania i wdrożenia do produkcji innowacyjnego autobusu elektrycznego. Nowoczesny pojazd będzie napędzany bateriami litowo-jonowymi. Autobus zostanie wykonany na potrzeby Miasta Lublin.

Czytaj dalej » 2014-04-24

Lubelski trolejbus w rzeszowskim muzeum

Trolejbus marki Jelcz PR 110 E o numerze taborowym 3768, który przez 23 lata jeździł po lubelskich ulicach, trafi do Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Z prośbą o przekazanie wozu zwrócili się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie właściciele placówki, a Zarząd Spółki wyraził taką zgodę.

Czytaj dalej » 2014-04-04

Finał akcji „Nie bądź bierny! Powiadom!”

166 interwencji skierowanych do Straży Miejskiej oraz codzienne zgłoszenia pod numery alarmowe policji. To statystyki akcji „Nie bądź bierny! Powiadom!”, która zakończyła się 31 marca br.

Czytaj dalej » 2014-05-06

Lubelski Dzień Europy

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego, prezentacja i przejazd ulicami miasta autobusów i trolejbusów, symulacja obrad Parlamentu Europejskiego oraz Europejska Gra Miejska. To tylko niektóre z atrakcji znajdujące się w programie Lubelskiego Dnia Europy, stanowiącego główny punkt obchodów 10 rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Do wspólnego świętowania zapraszamy na Plac Zamkowy i przed lubelski Ratusz, w piątek – 9 maja, w godzinach 9:00-15:00.

Czytaj dalej » 2014-04-22

10 lat Polski w Unii Europejskiej - "Dni Otwarte Funduszy Europejskich"

1 maja obchodzić będziemy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z partnerami z całej Polski planuje liczne działania, które zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w Polsce dzięki obecności w UE i wykorzystaniu Funduszy Europejskich. Wejdź na stronę: www.10latwue.pl

Akcja obejmuje m.in.:

  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, ze zniżką lub zapewnią dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twojej okolicy!

  • Imprezy plenerowe, które zostaną zorganizowane 1 maja we wszystkich województwach oraz wieczorny koncert na warszawskim Podzamczu. Transmisja na żywo 1 maja w TVP 1 o godz. 21.20. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów!

Wszystkie elementy akcji obecne będą na antenach TVP, która wyemituje kilkanaście rodzajów audycji, w tym programów angażujących widzów.

Zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej w ramach Dni Otwartych, udziału w imprezach, konkursach oraz oglądania programów telewizyjnych.

Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE, znajdują się na stronie www.10latwue.pl. Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia i zapoznania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane w całej Polsce.
 


 

2014-04-22

ZIUTEK w akcji "Sezon Lublin"

Poznaj historię i zabytki Lublina podróżując ZIUTKIEM. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny włącza się w miejski projekt „Sezon Lublin”. Najstarszy trolejbus lubelskiego MPK noszący nazwę ZIUTEK, będzie woził lublinian w dniach: 27 kwietnia (niedziela), 1 maja (czwartek) oraz 3 maja (sobota). Zapisy na przejazd przyjmuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, gdzie chętni otrzymają specjalne bilety (ul. Jezuicka 1/3).

Czytaj dalej » 2014-02-27

Aplikacja Moovit – kompletna mobilna usługa dla użytkowników lubelskiej komunikacji miejskiej

Od 27 lutego br. pasażerowie będą mogli wyszukiwać połączenia komunikacyjne, mieć dostęp do rozkładów aktualizowanych w czasie rzeczywistym, stać się członkiem społeczności pasażerów oraz kupować bilety. Wszystko w jednej bezpłatnej aplikacji. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, w którym została uruchomiona kompletna mobilna usługa – aplikacja Moovit.

Czytaj dalej » 2014-02-10

Półmetek kampanii „Nie bądź bierny! Powiadom!”

49 interwencji skierowanych do Straży Miejskiej oraz codzienne zgłoszenia pod numery alarmowe policji. To pierwsze efekty akcji „Nie bądź bierny! Powiadom!”, której półmetek mamy za sobą. Interwencje dotyczyły najczęściej wybitych i pomalowanych szyb w wiatach przystankowych, czystości na przystankach, jak również bezpieczeństwa. Pasażerowie prosili o interwencję, np. w przypadku groźnego psa znajdującego się na przystanku, blokowania pętli autobusowych przez samochody osobowe, spożywania alkoholu na przystanku czy śpiącego mężczyzny na ławeczce przystankowej.

Czytaj dalej » 2014-02-05

BusBonus ma już rok

BusBonus, program lojalnościowy prowadzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, ma już rok i okazał się sukcesem. Obecnie w programie uczestniczy 75 podmiotów. Program wdrażają u siebie także inne miasta z Lubelszczyzny.

Czytaj dalej » 2014-01-29

Nowe trolejbusy na ulicach miasta

Na ulice Lublina wyjechała kolejna partia nowych trolejbusów marki Solaris. Pojazdy obsługują wybrane brygady m.in. na liniach nr: 150, 153, 155 i 158.

Czytaj dalej » 2014-01-24

Koksowniki przy przystankach

W trosce o pasażerów, a w związku z siarczystymi mrozami jakie dają nam się we znaki, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie stawia koksowniki przy najbardziej uczęszczanych przez pasażerów przystankach. Koksowniki zostaną ustawione przy przystankach przesiadkowych - al. Tysiąclecia (Dworzec Główny PKS), Ogrodzie Saskim, KUL-u, przy ul. 3 Maja, Placu Litewskim, Parku Bronowice.

Czytaj dalej » 2013-12-19

Trolejbusy marki Ursus na ulicach Lublina

Cztery trolejbusy marki Ursus, 19 grudnia br. wyjechały na ulice Lublina i zostały skierowane do obsługi brygad na liniach nr: 151, 153, 155 i 156.

Czytaj dalej » 2013-12-19

BusBonus przekracza granice Lublina

BusBonus, program lojalnościowy prowadzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we współpracy z ZTM Lublin, przekracza granice Lublina. Teraz będą mogli z niego korzystać także mieszkańcy Zamościa, Puław i Kraśnika. Zarząd MPK Lublin podpisał listy intencyjne w tej sprawie z prezesem MZK Puławy, Henrykiem Mizakiem, Jarosławem Maluhą, prezesem MZK Zamość oraz Dariuszem Liskiem, prezesem MPK Kraśnik.

Czytaj dalej » 2013-12-12

Nie bądź bierny! Powiadom!

Jaś i Małgosia, Wilk z Czerwonym Kapturkiem oraz krasnoludki. To tylko niektóre postacie z bajek, którym na potrzeby kampanii „Nie bądź bierny! Powiadom!”, przypisano rolę chuliganów. Wszystko po to, by uwrażliwić mieszkańców na przypadki wandalizmu oraz zachęcić do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach. Kampania rusza 12 grudnia br. i potrwa do końca marca przyszłego roku.

Czytaj dalej » 2013-12-06

Herb Lublina na pojazdach komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że 6 grudnia br. na ulice miasta wyjechały pierwsze pojazdy z wyklejonym herbem Lublina. Lubelski koziołek będzie pojawiać się sukcesywnie na autobusach i trolejbusach MPK Lublin, najpierw tych zakupionych dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, a docelowo, do końca stycznia przyszłego roku, na wszystkich pojazdach pomalowanych w barwy miejskie, a więc również na autobusach operatorów prywatnych.

Czytaj dalej » 2013-11-27

Ogniwa fotowoltaiczne na dachach miejskich autobusów

Po ulicach Lublina jeździ już pierwszy autobus wyposażony w panele fotowoltaiczne. To efekt projektu pn. „Opracowanie technologii autobusowych struktur fotowoltaicznych zmniejszających zużycie paliwa i emisję toksycznych składników spalin”, realizowanego wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Politechniką Lubelską.

Czytaj dalej » 2013-11-19

Kolejne pojazdy z monitoringiem

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie wyposaża w monitoring kolejne autobusy i trolejbusy. Dzięki pieniądzom z funduszu prewencyjnego PZU S. A, w dodatkowe kamery udało się wyposażyć 12 pojazdów. MPK Lublin otrzymało na ten cel 70 tys. zł.

Czytaj dalej » 2013-11-26

ZIUTEK wolontariuszem w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Zarząd Transportu Miejskiego, po raz kolejny włączają się w ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jak zawsze po ulicach Lublina będzie jeździć turystyczny trolejbus ZIUTEK, nieodpłatnie umieściliśmy w naszych pojazdach plakaty informujące o akcji. Dodatkowo wspomagamy organizatorów samochodami dostawczymi do przewożenia darów.
Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia br.

Czytaj dalej » 2013-11-18

MPK Lublin podpisało porozumienie o współpracy z UMCS

To będzie współpraca na wielu płaszczyznach. 18 listopada br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie podpisało porozumienie z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej. Dokument parafowali: Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski, Dziekan Wydziału Ekonomicznego – dr hab. Zbigniew Pastuszak oraz Zarząd MPK Lublin – Prezes Tomasz Fulara i Wiceprezes Bogdan Kołciuk.

Czytaj dalej » 2013-11-13

Szkolenia dla kierowców MPK Lublin

W autobusach i trolejbusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie będzie jeszcze bezpieczniej, ruszają bowiem szkolenia dla kierowców z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja pod hasłem „Bezpieczny autobus”, ruszy jeszcze w listopadzie br. i potrwa do końca stycznia 2014 r.

Czytaj dalej » 2013-11-07

Przystanki z obcym akcentem

Przez okres dwóch tygodni część przystanków komunikacji miejskiej będzie zapowiadana przez członków czeczeńskiej społeczności Lublina. W pojazdach będzie można usłyszeć głosy ze wschodnim akcentem, zróżnicowane pod względem wieku i płci. To efekt realizowanego projektu artystki Karoliny Freino, który od jutra, 8 listopada, rozpoczyna się w przestrzeni komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2013-11-04

Korzystanie z biletów okresowych podczas zamknięcia ul. Filaretów

W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Filaretów na odcinku od ul. Zana do Jana Pawła II oraz obowiązującymi objazdami na czas prowadzonych prac drogowych, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów, informuje co następuje:

Czytaj dalej » 2013-10-24

MPK Lublin przyjazne seniorom

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie obroniło tytuł i po raz kolejny zostało wyróżnione certyfikatem „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Wyróżnienie wręczyła 23 października br. w Centrum Kultury zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Monika Lipińska. Certyfikaty otrzymało w sumie 36 instytucji użyteczności publicznej oraz firm.

Czytaj dalej » 2013-10-22

Nowi partnerzy w programie BusBonus

Przybywa kolejnych partnerów w programie lojalnościowym BusBonus, prowadzonym przez MPK Lublin we współpracy z ZTM Lublin. Obecnie w programie uczestniczy już 75 podmiotów. Wśród partnerów, którzy w ostatnim czasie dołączyli do programu BusBonus, znaleźli się:

* Centrum Języka Angielskiego Helen Doron - 5% dla wszystkich nowych uczniów
* CenterMed - 10% na cały asortyment
* CRH Akademos - 15% na wynajem hali sportowej oraz 10% na wszystkie karnety
* 4you Centrum Rekreacji i Urody - 10% na całą ofertę
* Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego - 20% na bilety ulgowe, 23% na bilety normalne na pływalnię.

Czytaj dalej » 2013-10-01

Trolejbusy z dodatkowym napędem na linii nr 758

Sześć z ośmiu trolejbusów z dodatkowym napędem dostarczonych przez firmę Solaris, 2 października br. wyjedzie na ulice miasta i będzie obsługiwać linię nr 758.

Czytaj dalej » 2013-09-17

Drużyna piłkarska MPK Lublin z pucharem

Drużyna piłkarska reprezentująca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zwyciężyła w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MZK Ostrów Wielkopolski. Po raz drugi z rzędu nasi piłkarze pozostawili w pokonanym polu drużyny reprezentujące firmy komunikacyjne z Gdyni, Bydgoszczy, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kórnika/koło Poznania. Również zawodnik lubelskiego MPK został królem strzelców. Rozgrywki miały miejsce 14 września br. w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytaj dalej » 2013-09-01

Od 1 września obowiązują przystanki „na żądanie”

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z zakończonymi konsultacjami w sprawie wprowadzenia przystanków „na żądanie”, status ten otrzymało w sumie 125 przystanków komunikacji miejskiej. Nowe zasady korzystania z nich zaczęły obowiązywać od 1 września br.

Czytaj dalej » 2013-09-20

Bezpłatne kursy ZIUTKA w dniu 22 września br.

Miłośnicy najstarszego lubelskiego trolejbusu mogą skorzystać z darmowych przejażdżek. ZIUTEK będzie jeździć na trasie turystycznej „T” w najbliższą niedzielę, 22 września br.
Bezpłatne kursy zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Czytaj dalej » 2013-09-19

Bezpłatne przejazdy w dniu 20 września br. za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta

W piątek, 20 września br. właściciele samochodów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, realizowanej na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Warunkiem jest posiadanie podczas podróży ważnego dowodu rejestracyjnego swojego auta.

Czytaj dalej » 2013-09-16

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

W dniach 16-22 września br. obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który tradycyjnie wieńczy Dzień bez Samochodu. Jest to ogólnoeuropejska kampania edukacyjna na rzecz bardziej zrównoważonych zachowań transportowych. Wzorem lat ubiegłych Lublin włącza się w akcję na rzecz promocji komunikacji miejskiej jako alternatywnego środka transportu.

Czytaj dalej » 2013-09-09

Trwają odbiory techniczne trolejbusów marki Solaris

W poniedziałek, 9 września br. pasażerowie mogli zobaczyć na ulicach Lublina jeden z nowo dostarczonych trolejbusów marki Solaris z dodatkowym napędem silnikowym. Była to jazda próbna w ramach trwających odbiorów technicznych.

Czytaj dalej » 2013-07-18

Klimatyzacja włączona - proszę nie otwierać okien

Z uwagi na okres letni oraz wzrost temperatury zarówno na zewnątrz jak i w autobusach, przypominamy pasażerom zasady włączania i funkcjonowania klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2013-07-16

Nowe przepisy porządkowe

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przypomina, że 17 lipca br. (środa) wchodzi w życie nowa uchwała w sprawie przepisów porządkowych w gminnym regularnym przewozie osób, realizowanym w lubelskiej komunikacji miejskiej. Uchwała ma rangę prawa miejscowego i uwzględnia przede wszystkim ogólne zasady współżycia społecznego oraz regulacje dotyczące właściwego zachowania podróżnych w miejscu publicznym, jakim jest autobus i trolejbus. Uchwała określa również zasady przewozu rzeczy i zwierząt.

Czytaj dalej » 2013-07-11

Weź udział w grze i wygraj przejazdówkę

Weź udział w Grze Komunikacyjnej i wygraj bilety okresowe. Zabawę organizuje Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Lublinie i Zarządem Transportu Miejskiego.

Czytaj dalej » 2013-07-02

Zwiedzaj Lublin z pokładu ZIU-tka

Jak co roku, w okresie wakacyjnym zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży i poznania Lublina z nietypowej perspektywy - z pokładu zabytkowego trolejbusu ZIU-tek. Już od najbliższej niedzieli, 7 lipca br. rusza czwarty sezon kursowania linii turystycznej „T”. Pierwszy niedzielny kurs odbędzie się o godz. 14:00 i będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Czytaj dalej » 2013-07-10

BusBonus rośnie w siłę

Przybywa kolejnych partnerów w programie lojalnościowym BusBonus, prowadzonym przez MPK Lublin we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Obecnie w programie uczestniczy już 70 podmiotów. Dołączyły m.in. takie branże jak zdrowie, uroda, fotografia i gastronomia, ale posiadacze Kart Biletu Elektronicznego mogą również skorzystać z 1,5 % upustu na nowe mieszkania w inwestycjach znajdujących się w Lublinie.

Czytaj dalej » 2013-06-30

Bawiliśmy się na Pikniku Komunikacyjnym

Setki lublinian – pasażerów i miłośników komunikacji miejskiej oraz rodziców z dziećmi – uczestniczyło
w tegorocznym Pikniku Komunikacyjnym. Tym razem spotkaliśmy się w pierwszą sobotę wakacji, 29 czerwca br. na Placu Litewskim. Atrakcji nie brakowało.

Czytaj dalej » 2013-06-13

Prezes MPK Lublin przewodniczącym Komisji Promocji Komunikacji Miejskiej IGKM

Prezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara został przewodniczącym Komisji Promocji Komunikacji Miejskiej przy Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, a to oznacza, że to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie będzie teraz nadawać ton promocji transportu miejskiego w całym kraju. Wybory odbyły się 12 czerwca br. w Grudziądzu podczas dwudniowego posiedzenia Komisji Promocji Komunikacji Miejskiej IGKM.

Czytaj dalej » 2013-06-18

Piknik Komunikacyjny na Placu Litewskim

Spektakl „Pasażerowie” w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze, pokazowe malowanie autobusu przez artystów graffiti, wystawa z okazji 60-lecia komunikacji trolejbusowej w Lublinie, prezentacja zabytkowych samochodów oraz pokazy pierwszej pomocy, punkt oddawania krwi i zwiedzanie zajezdni trolejbusowej – to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowano podczas Pikniku Komunikacyjnego. W tym roku zapraszamy 29 czerwca (sobota) na Plac Litewski. Początek o godz. 12:00.
Organizatorem imprezy są: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie, Zarząd Transportu Miejskiego oraz Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu.
Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

Czytaj dalej » 2013-06-11

Kup bilet w automacie

W dwóch kolejnych lokalizacjach uruchomione zostały stacjonarne automaty do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Z nowych urządzeń do bezobsługowej sprzedaży biletów pasażerowie mogą korzystać na Dworcu Głównym PKP (przejście podziemne przy wyjściu z peronu) oraz na rogu al. Tysiąclecia z ulicą Lubartowską (przy sklepie Bazar). Urządzenia stacjonarne zainstalowała firma ASEC S.A. z Krakowa.

Czytaj dalej » 2013-05-31

Autobus - pojazd komunikacji poetyckiej

W dniach 3-7 czerwca br. w godz. 9:00 - 19:00, pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli obcować ze sztuką. Przedstawiciele Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN będą czytać poezję w autobusie kursującym na liniach nr 7 i 18. Niniejszy happening odbywa się w ramach Festiwalu Miasto Poezji.

Czytaj dalej » 2013-05-28

Konkursy poświęcone lubelskim trolejbusom

Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu i Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, organizują konkurs plastyczny i literacki dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych. Konkursy odbywają się pod patronatem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie oraz Zarządu Transportu Miejskiego i są poświęcone lubelskim trolejbusom. Termin nadsyłania prac upływa 10 czerwca br.

Czytaj dalej » 2013-05-28

III Spotkanie Komunikacyjne

Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie oraz Zarząd Transportu Miejskiego, zapraszają wszystkich chętnych na III Spotkanie Komunikacyjne, które odbędzie się w piątek, 31 maja w Lublinie.

Czytaj dalej » 2013-04-04

Masz bilet – masz zniżkę!

Od 5 lutego br. w Lublinie realizowany jest program lojalnościowy o nazwie „BusBonus”. Program ten kierowany jest do posiadaczy biletów okresowych lubelskiej komunikacji miejskiej, którzy za swą lojalność nagradzani są w wielu miejscach zniżkami przy zakupie towarów i usług.

Czytaj dalej » 2013-05-10

Komisja Zasilania w Kazimierzu Dolnym

Konferencja poświęcona sieci trakcyjnej oraz stacjom i układom zasilającym odbędzie się w Kazimierzu Dolnym. Organizatorem spotkania jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Lublinie. Konferencja rozpocznie się 14 maja (wtorek) o godz. 10:00 i potrwa dwa dni, miejscem spotkania jest hotel Król Kazimierz.

Czytaj dalej » 2013-04-24

Lublin z okien ZIUTKA

Poznaj historię i zabytki Lublina podróżując ZIUTKIEM. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny włącza się w miejski projekt „Sezon Lublin”. Najstarszy trolejbus lubelskiego MPK noszący nazwę ZIUTEK, będzie woził lublinian w dniach: 28 kwietnia (niedziela), 1 maja (środa) i 5 maja (niedziela). Zapisy na przejazd przyjmuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, gdzie chętni otrzymają specjalne bilety (ul. Jezuicka 1/3).

Czytaj dalej » 2013-03-21

Kolejne automaty biletowe na przystankach

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że czynnych jest kolejnych dziewięć stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Z nowych urządzeń do bezobsługowej sprzedaży biletów, pasażerowie mogą korzystać w następujących lokalizacjach:

Czytaj dalej » 2013-04-02

Rozśpiewane autobusy

W środę, 3 kwietnia br. w godzinach 14:00 – 16:00, pasażerowie komunikacji miejskiej będą świadkami nietypowego koncertu. Chór szkolny "Ergo Cantemus!", działający przy II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego będzie koncertować w autobusach miejskich przewoźników - MPK Lublin i IREX. Chórzystów będzie można spotkać w pojazdach kursujących na liniach nr: 10, 26 i 57, na trasie 3 Maja - Al. Racławickie.

Czytaj dalej » 2013-03-12

Urodzinowy autobus

W piątek, 15 marca br. w godzinach 10:00 – 13:00, pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli obcować ze sztuką.

Czytaj dalej » 2013-02-25

Czytam w podróży

26 lutego br. pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy czytają w podróży, będą mogli otrzymać z rąk wolontariuszy zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

Czytaj dalej » 2013-01-30

Certyfikat dla MPK Lublin z rąk Prezydenta RP

30 stycznia br. Prezes MPK Lublin, Tomasz Fulara otrzymał w Belwederze certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienie wręczył Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Lubelskie MPK jest jedyną firmą z Lubelszczyzny, która w tej edycji otrzymała to wyróżnienie. Tytuł przyznał NSZZ „Solidarność”.

Czytaj dalej » 2013-01-28

Nielegalny profil MPK Lublin na Facebooku

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie informuje, że nie posiada oficjalnego profilu na portalu społecznościowym Facebook oraz na innych portalach. Profil, który się pojawił w sieci jest nadużyciem, a MPK Lublin nie jest jego administratorem i nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane tam treści.

Czytaj dalej » 2013-01-24

Zapłać Kartą Biletu Elektronicznego za miejsce parkingowe

Od 24 stycznia br. Kartą Biletu Elektronicznego można opłacić miejsce parkingowe. Dedykowane Strefie Płatnego Parkowania karty, doładowane kwotą 50 zł, są do nabycia w Biurze Strefy przy ul. Bernardyńskiej 6. Każde następne doładowanie może być w kwocie 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Zakodowane na karcie środki mogą być wykorzystane do uregulowania płatności w dowolnym parkomacie funkcjonującym w ramach lubelskiej Strefy Płatnego Parkowania.

Czytaj dalej » 2012-12-17

Zeskanuj kod i dowiedz się, o której przyjedzie Twój autobus

Na lubelskich przystankach komunikacji miejskiej pojawiły się specjalne QR kody zawierające informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu lub trolejbusu na przystanek, na którym obecnie się znajdujemy. Wystarczy tylko pobrać jedną z wielu dostępnych w sieci aplikacji do odczytywania QR kodów na telefon komórkowy, by móc bezpłatnie zeskanować czarno-biały kwadrat i uzyskać dostęp do zapisanych na nim danych.

Czytaj dalej » 2012-12-06

Miniautobusy w komplecie

Do Lublina przyjechała ostatnia partia autobusów marki Autosan. Tabor MPK Lublin wzbogacił się łącznie o 20 krótkich pojazdów. Miniautobusy nie były dotychczas użytkowane w Lublinie. To nowość na naszych ulicach.

Czytaj dalej » 2012-12-10

Laury dla MPK Lublin

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zostało laureatem konkursu „Gazety Wyborczej Lublin” - Złote Klucze do Sukcesu. Wyróżnienie odebrał w sobotę, 8 grudnia br. Prezes Tomasz Fulara. Jury postanowiło nagrodzić MPK Lublin za zmiany zachodzące w spółce, m.in. sukcesywną wymianę taboru.

Czytaj dalej » 2012-12-19

Wybór oferty - sprzedaży oleju przepracowanego

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie informuje, że najlepszą ofertę cenową dotyczącą zakupu oleju przepracowanego złożyła Firma EKO-PRIM S.C. z siedzibą w Lublinie w cenie 1,55 zł/l (netto).

Czytaj dalej » 2012-11-30

Mercedes Citaro na testach w Lublinie

Kolejny autobus komunikacji miejskiej pojawił się na testach w Lublinie. To najnowszy przegubowy Mercedes Citaro (rocznik produkcji 2011 r.), który był prezentowany we wrześniu br. podczas Pikniku Firmowego MPK Lublin. Autobus będzie wozić pasażerów do 12 grudnia br. na liniach nr: 26, 31, 39 i 57.

Czytaj dalej » 2012-12-03

MPK Lublin przygotowuje „Szlachetną Paczkę”

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, kierowcy, pracownicy warsztatów i administracji – wszyscy wspólnie przygotowujemy „Szlachetną Paczkę” dla 6-osobowej rodziny z Lublina. W akcję włączamy się po raz drugi.

Czytaj dalej » 2012-11-28

Wirtualny spacer po trolejbusie

Nie ruszając się z domu można obejrzeć jeden z najnowszych trolejbusów lubelskiego MPK Solaris Trollino 12. Ale to nie wszystko, możliwy jest także spacer po Centrum Dyspozycji Mocy – tzw. Centrum Sterowania Podstacjami. Umożliwia to przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj dalej » 2012-11-26

MPK Lublin w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jak zawsze po ulicach Lublina będzie jeździć turystyczny trolejbus ZIUTEK, nieodpłatnie umieściliśmy w naszych pojazdach plakaty informujące o akcji. Dodatkowo wspomagamy organizatorów samochodami dostawczymi do przewożenia darów.
XX jubileuszowa Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia br.

Czytaj dalej » 2012-11-14

Konkurs wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska to nieodzowny element naszej codzienności. Jeśli jednak wgłębimy się w strukturę, funkcjonowanie i problemy komunikacji miejskiej, to okaże się ona na tyle interesująca i zagadkowa, by stać się tematem konkursu.

Czytaj dalej » 2012-11-12

Sprawdź za ile minut przyjedzie twój autobus

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że zakończyła się faza testów i budowy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Miała ona na celu weryfikację poprawności działania systemu i wyeliminowanie wszelkich błędów. Obecnie, w przypadku 300 pojazdów MPK Lublin, tj. autobusów i trolejbusów wyposażonych w GPS-y, wyświetlacze zlokalizowane na 13 przystankach w mieście informują o rzeczywistym czasie przyjazdu pojazdów komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej » 2012-10-16

MPK Lublin pracodawcą przyjaznym pracownikom

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie otrzymało certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Lubelskie MPK jest jedyną firmą z Lubelszczyzny, która w tej edycji otrzymała to wyróżnienie. Tytuł przyznał NSZZ „Solidarność”.

Czytaj dalej » 2012-10-19

Badania linii podmiejskich

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od najbliższej soboty, 20 października br. rozpoczną się badania lubelskiej komunikacji miejskiej. Badaniami zostanie objęty segment linii podmiejskich, tj. linie nr: 2, 3, 4, 5, 8, 18, 22, 27, 73, 78, 79 i 85.

Czytaj dalej » 2012-09-24

Bawiliśmy się na Pikniku MPK Lublin

Choć pogoda nie była wymarzona, goście dopisali. Na firmowym pikniku MPK Lublin w sobotę, 22 września br. bawili się mali i duzi. Największą popularnością cieszył się prezentowany na wystawie autobus SAN H01 z 1959 roku oraz trolejbus Solaris z dodatkowym napędem.

Czytaj dalej » 2012-09-24

MPK Lublin przyjazne seniorom

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zostało wyróżnione certyfikatem „Miejsce przyjazne seniorom”. Wyróżnienia wręczył 21 września br. prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Certyfikaty otrzymało w sumie 26 instytucji – restauracje, biblioteki, ośrodki kultury, zakłady opieki zdrowotnej, organizacje pozarządowe i transportowe. W imieniu MPK Lublin wyróżnienie odebrał prezes Tomasz Fulara.

Czytaj dalej » 2012-09-12

Podstacje w nowym wydaniu

Gdyby nie unijne pieniądze być może nadal przypominałyby pomieszczenia z minionej epoki, a pracujący tam ludzie borykaliby się z wieloma trudnościami. Teraz to zupełnie inna technologia, która bez problemu radzi sobie z wyzwaniami XXI w. Mowa o trzech podstacjach prostownikowych zasilających trakcję trolejbusową w Lublinie. Właśnie zakończyła się ich modernizacja.

Czytaj dalej » 2012-09-03

"Komunikacja miejska. Codziennie."

350 plakatów w gablotach na słupkach przystankowych, informacje na ekranach LED w autobusach oraz 9 billboardów w mieście - w Lublinie ruszyła kampania promująca transport miejski. Skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Lublina, którzy korzystają z komunikacji miejskiej rzadko oraz tych niekorzystających, ale biorących pod uwagę ten środek transportu. Kampania realizowana wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Zarząd Transportu Miejskiego i Urząd Miasta Lublin, odbywa się pod hasłem „Komunikacja miejska. Codziennie”. Potrwa od 3 września do 15 października br.

Czytaj dalej » 2012-09-13

Przyjdź na piknik i dobrze się baw

Przeróżne konkursy, atrakcje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, punkt pobierania krwi, przejażdżki trolejbusem ZIUTEK, wystawa taboru oraz popisowe jazdy na rowerach – to tylko niektóre atrakcje, jakie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie przygotowało z racji firmowego pikniku. Impreza, która odbędzie się w sobotę 22 września br. jednocześnie będzie się wpisywać w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Współorganizatorami imprezy są Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Czytaj dalej » 2012-09-17

„Lubię Dzień bez Samochodu”

Pod hasłem „Lubię Dzień bez Samochodu” przebiega tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września br.), który tradycyjnie wieńczy Dzień bez Samochodu. Dlatego w związku z powyższym w sobotę 22 września br. właściciele samochodów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, realizowanej na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Warunkiem jest posiadanie podczas podróży ważnego dowodu rejestracyjnego.

Czytaj dalej » 2012-08-31

XXXIV Krajowy Zjazd Komunikacji Miejskiej w Kazimierzu

„Rekompensata i rozsądny zysk w systemie finansowania publicznego transportu zbiorowego” - to hasło Krajowego Zjazdu Komunikacji Miejskiej, jaki odbędzie się w Kazimierzu nad Wisłą w dniach 11-12 września br. Konferencję organizuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Lublinie. Zjazd odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej; Wojewody Lubelskiego; Marszałka Województwa oraz Prezydenta Lublina.
 

Czytaj dalej » 2012-08-09

Zobacz gdzie jest twój autobus

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie udostępnił testową stronę internetową poświęconą systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej: www.sip.ztm.lublin.eu. Teraz pasażerowie mogą zgłaszać uwagi, zarówno co do funkcjonowania strony jak i poprawności informacji, które ona zawiera.

Czytaj dalej » 2012-08-03

Ankieterzy w pojazdach komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z realizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie projektem naukowym pn. „Wpływ procesów demonopolizacji w transporcie miejskim na jakość usług”, w okresie 6-31 sierpnia br. zostaną przeprowadzone badania w wybranych pojazdach komunikacji miejskiej, wykonujących przewozy na zlecenie ZTM w Lublinie.

Czytaj dalej » 2012-07-25

Ogłoszenie - sprzedaż materiałów

„MPK Lublin” Sp. z o.o. oferuje do sprzedaży następujące materiały:

Czytaj dalej » 2012-07-20

Zajezdnie i pojazdy MPK Lublin bezpieczne

Na zajezdniach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie jest jeszcze bardziej bezpiecznie, a wszystko dzięki modernizacji monitoringu na zajezdni Majdan Tatarski przy ul. Grygowej oraz zajezdni Helenów przy al. Kraśnickiej. Z pomocą przyszło PZU S. A., które przekazało na ten cel z funduszu prewencyjnego 60 tys. zł.

Czytaj dalej » 2012-07-18

Podróżuj komfortowo latem

Informujemy, że w klimatyzowanych autobusach pojawiły się naklejki przypominające pasażerom o nie otwieraniu okien w przypadku włączonej klimatyzacji. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego działania klimatyzatorów i utrzymania odpowiedniej temperatury w pojeździe.

Czytaj dalej » 2012-06-29

Poznaj Lublin z pokładu „ZIU-tka”

Już od najbliższej niedzieli zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży i poznania Lublina z nietypowej perspektywy - z pokładu zabytkowego trolejbusu „ZIU-tek”. 1 lipca br. rusza trzeci sezon kursowania linii turystycznej „T”. Pierwszy niedzielny kurs odbędzie się o godzinie 14:00 i będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Czytaj dalej » 2012-06-29

Konkurs na film promocyjny rozstrzygnięty!

W dniu dzisiejszym (29.06.2012) miało miejsce ogłoszenie wyników w konkursie na film promujący transport miejski w Lublinie.

Czytaj dalej » 2012-06-26

Ogłoszenie - sprzedaż TRANSFORMATORA OLEJOWEGO TAOo 800/10

MPK Lublin Sp. z o.o. 20-260 Lublin, ul. A. Grygowej 56 posiada w wyprzedaży na zasadach przetargu ofertowego:
 
Czytaj dalej » 2012-06-25

Propozycje zmian tras linii autobusowych nr: 4, 18, 23 i 47

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przedstawia projekty zmian tras przejazdu linii autobusowych nr: 4, 18, 23 oraz 47 i prosi o ustosunkowanie się do przedstawionych propozycji. Uwagi i sugestie można zgłaszać drogą e-mailową pod adres: ztm@ztm.lublin.eu do 8 lipca br.

Czytaj dalej » 2012-06-25

Wakacyjne rozkłady jazdy - wersja po konsultacjach

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że na stronie internetowej www.ztm.lublin.eu są już dostępne wakacyjne rozkłady jazdy, uwzględniające część nadesłanych przez pasażerów do 20 czerwca br. i możliwych do zrealizowania postulatów, m.in. w zakresie korekt godzin odjazdu wybranych linii.

Czytaj dalej » 2012-06-21

Linia "EKO" w dniu 24 czerwca br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z związku z organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin „VII Ekopiknikiem Rodzinnym" połączonym z Maratonem Leszczowym, dnia  24 czerwca br. (niedziela)  zostanie uruchomiona specjalna linia „EKO”, zapewniająca pasażerom dojazd nad Zalew Zemborzycki. Przejazdy na tej linii będą bezpłatne.

Czytaj dalej » 2012-06-21

ZTM przedłuża termin nadsyłania uwag do wakacyjnego rozkładu jazdy

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że termin nadsyłania uwag i wniosków do wakacyjnego rozkładu jazdy został przedłużony do 30 czerwca br.

Czytaj dalej » 2012-06-14

Wakacyjne rozkłady jazdy

Wzorem roku ubiegłego, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zaprasza Państwa do zapoznania się z wakacyjnymi rozkładami jazdy, które są już dostępne na stronie internetowej www.ztm.lublin.eu i zgłaszania swoich opinii. Wnioski dotyczące wakacyjnych rozkładów jazdy można nadsyłać drogą e-mailową na adres: ztm@ztm.lublin.eu lub składać w Biurze Obsługi Klienta, al. Kraśnicka 25, tel. 81 466 29 36, do dnia 20 czerwca br.

Czytaj dalej » 2012-06-11

Pożegnanie Ikarusa - niedziela 17 czerwca br.

„Pożegnanie Ikarusa” organizowane przez MPK Lublin, które zakończy epokę funkcjonowania tych pojazdów w Lublinie, odbędzie się w ramach festynu "Pasje ludzi". Pojazd ustawiony zostanie do dyspozycji chętnych na Placu Litewskim przy zatoce autobusowej. Informacji o pojeździe udzielać będą członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji (LTEK), współorganizatora przedsięwzięcia.

Czytaj dalej » 2012-05-08

Nagraj spot promujący komunikację i wygraj nagrody

Konkurs na spot promujący komunikację miejską ogłasza Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Główną nagrodę w wysokości 1500 zł ufundował Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Czytaj dalej » 2012-05-28

Podstacja „Szczerbowskiego” już zmodernizowana

Zakończyły się prace związane z modernizacją podstacji przy ul. Szczerbowskiego. Wymieniono stare, wyeksploatowane urządzenia na nowe oraz utworzono Centrum Dyspozycji Mocy – tzw. Centrum Sterowania Podstacjami. Modernizacja podstacji to I etap zmian w systemie zasilania komunikacji trolejbusowej w Lublinie.

Czytaj dalej » 2012-05-25

Poezja w trolejbusie lubelskiego MPK

Po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włącza się w Festiwal „Miasto Poezji”. Z tej okazji w dniach od 28 maja br. do 1 czerwca br. w trolejbusie linii nr 158 będą czytane fragmenty poezji. Młodych artystów - przedstawicieli Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, będzie można spotkać w godz. 15:00-16:00.

Czytaj dalej » 2012-05-07

Ściągnij rozkład jazdy na komórkę

Wystarczy, że zeskanujesz fotokod znajdujący się na stronie internetowej MPK Lublin, a już za chwilę rozkład jazdy komunikacji miejskiej znajdzie się w Twoim telefonie komórkowym. Usługę uruchomiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Fotokody można skanować również z plakatów znajdujących się w pojazdach oraz na przystankach komunikacji miejskiej. 

Czytaj dalej » 2012-05-08

Trolejbusy w komplecie

Do Lublina dotarła ostatnia partia pięciu nowych trolejbusów marki Solaris Trollino12. Pojazdy zostały zakupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. 8 maja br. w obecności Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka nowe wozy zostały zaprezentowane dziennikarzom. Wymiana taboru trolejbusowego (zakup 30 szt.) była możliwa dzięki funduszom z Unii Europejskiej. MPK w Lublinie pozyskało na ten cel z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 26 mln zł. W ramach projektu trwa również modernizacja trzech podstacji zasilających trakcję trolejbusową.

Czytaj dalej » 2012-04-24

Bilety komunikacji miejskiej dostępne przez Internet

W Lublinie okresowe bilety komunikacji miejskiej można kupić przez sklep internetowy. Pasażer, który zakoduje na Karcie Biletu Elektronicznego zakupiony w sieci bilet, nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Czytaj dalej » 2012-04-24

Lublin z okien ZIUTKA

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włącza się w miejski projekt „Sezon Lublin”. Najstarszy trolejbus lubelskiego MPK noszący nazwę ZIUTEK, będzie woził lublinian w dniach: 29 kwietnia, 1 maja i 6 maja. Zapisy na przejazd przyjmuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, gdzie chętni otrzymają specjalne bilety.

W tych dniach ZIUTEK wykona trzy kursy – o godz. 11:00, 13:00 i 15:00 – na trasie turystycznej: Brama Krakowska – Majdanek – Chodźki – Brama Krakowska.

Czytaj dalej » 2012-04-19

MPK Lublin na Targach Motoryzacyjnych AUTOSALON 2012

Własne stoisko oraz prezentacja najnowszego autobusu marki Mercedes Citaro G. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz pierwszy będzie obecne podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON 2012 oraz BASS&TUNING SHOW 2012. Targi odbędą się w weekend 21-22 kwietnia br. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Stoisko MPK Lublin Sp. z o.o. będzie znajdowało się na placu wystawienniczym – nr 8P. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

Czytaj dalej » 2012-03-27

Nowy cennik biletów komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 kwietnia 2012 r. obowiązywać będzie nowy cennik biletów komunikacji miejskiej. Cennik ten przewiduje następujące zmiany:

Czytaj dalej » 2012-03-09

„Komunikacja z Kulturą”

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, rozpoczynają projekt „Komunikacja z Kulturą”. Działania mają budować wizję Lublina jako miasta kultury i bogatego dziedzictwa historycznego. Prezentowane na pojazdach i w pojazdach treści, pozwolą mieszkańcom uzupełnić wiedzę o własnym mieście, a dla przyjezdnych będą stanowiły atrakcję turystyczną.

Czytaj dalej » 2012-03-27

Praca Punktów Sprzedaży Biletów w dniu 7 kwietnia br.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w pierwszą sobotę kwietnia, tj. w
Wielką Sobotę (7 kwietnia br.) Punkty Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie przy al. Kraśnickiej 25 i ul. Zielonej 5 będą nieczynne.

2012-02-25

Zmieńmy komunikację na lepszą

Chcesz zmienić trasę przejazdu linii, która dociera na Twoje osiedle? Uważasz, że przystanek, z którego korzystasz, jest źle usytuowany? Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie wraz z Kurierem Lubelskim prowadzi akcję zbierania pomysłów na poprawienie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Liczymy na podpowiedzi ze strony pasażerów i mieszkańców Lublina. Każdą propozycję rozważymy.

Czytaj dalej » 2012-02-29

Nowe trolejbusy już w Lublinie

Kolejna partia nowych trolejbusów marki Solaris Trollino 12, które kupuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, dotarła już do Lublina. W lutym dojechało 10 pojazdów, zgodnie z harmonogramem ostatnia partia pięciu wozów dotrze do końca marca br. Wspomniane trolejbusy lubelskie MPK kupuje dzięki unijnej dotacji.

Czytaj dalej » 2012-01-04

Zmiana lokalizacji Punktu Sprzedaży Biletów przy ul. Bajkowskiego

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 16 stycznia 2012 r. (poniedziałek) Punkt Sprzedaży Biletów nr 2 zlokalizowany obecnie przy ul. Bajkowskiego 1 zostaje przeniesiony na ul. Zieloną 5.

 

2012-01-02

"Ciepły guzik" już działa

W trosce o komfort podróży Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza od 2 stycznia 2012 r. otwieranie drzwi za pomocą tzw. ciepłego guzika. Otwieranie drzwi przez pasażerów zapobiegnie wychłodzeniu pojazdów zimą, a latem pozwoli utrzymać optymalną temperaturę w pojazdach klimatyzowanych. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w innych miastach, m.in. w Poznaniu i Warszawie.

Czytaj dalej » 2012-01-24

Utrudnienia w wydawaniu Kart Biletu Elektronicznego

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w dniach 24-25 stycznia br. z powodu prac technicznych nie jest możliwa weryfikacja wniosków złożonych drogą elektroniczną oraz wydawanie Kart Biletu Elektronicznego.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

2012-01-04

Hybrydowe Volvo na testach w MPK Lublin

Hybrydowe Volvo 7700 ponownie na testach w Lublinie. Autobus wykorzystujący układ hybrydy równoległej (układ napędowy składa się z silnika spalinowego i elektrycznego) będzie jeździć po ulicach Lublina od 4 do 13 stycznia br. Pojazd będzie pojawiać się na czterech liniach nr: 2, 9, 13 i 20.

Czytaj dalej » 2012-01-03

Pomalują trolejbus lubelskiego MPK podczas finału WOŚP

Trolejbus lubelskiego MPK Jelcz PR110 o numerze taborowym 3785 będzie atrakcją tegorocznego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojazd zostanie pomalowany przez lubelskich artystów sprayu podczas imprezy pod Galerią Olimp w Lublinie w niedzielę, 8 stycznia br. Potem będzie wozić lublinian.

Czytaj dalej » 2011-12-20

Prezydent Lublina przełamał się opłatkiem z pracownikami MPK

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk przełamał się opłatkiem z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Spotkanie miało miejsce we wtorek, 20 grudnia br. w siedzibie miejskiego przewoźnika przy ul. A. Grygowej 56.

 

Czytaj dalej » 2011-12-07

MPK Lublin wspiera akcję „Szlachetna Paczka”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włączyło się w ogólnopolską akcję świątecznej pomocy „Szlachetna Paczka”. Opieką otoczyliśmy rodzinę z Lublina – matkę samotnie wychowującą trójkę dzieci: 2-letnie bliźniaki (chłopca i dziewczynkę) oraz 9-letniego chłopca. Jedno z nich choruje na astmę.

 

Czytaj dalej » 2011-12-05

Razem dbamy o bezpieczeństwo pasażerów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie wraz z lubelską policją i Urzędem Miasta Lublin, wypowiadają wojnę autobusowym kieszonkowcom. W tym celu w autobusach linii nr: 1, 6, 10, 17, 18, 26, 29, 39 i 57, pojawiają się komunikaty „uwaga na kieszonkowców”. W ujęciu złodziei pomaga również monitoring w pojazdach oraz nieumundurowani policjanci. Tylko w listopadzie br. dzięki takim działaniom udało się zatrzymać 18 kieszonkowców. Działania są prowadzone od 2 miesięcy.

Czytaj dalej » 2011-11-23

Modernizacja podstacji

Trwają zaawansowane prace przy modernizacji podstacji prostownikowych zasilających trakcję trolejbusową. Mowa o podstacjach przy ul. Szczerbowskiego, Garbarskiej i al. Kraśnickiej. Trwa również budowa Centrum Sterowania Podstacjami, która powstaje przy ul. Szczerbowskiego. Fundusze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wszystkie prace zakończą się do 31 sierpnia 2012 r.

Czytaj dalej » 2011-11-22

MPK Lublin w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jak zawsze po ulicach Lublina będzie jeździć turystyczny trolejbus ZIUTEK, nieodpłatnie umieściliśmy w naszych pojazdach plakaty informujące o akcji. Dodatkowo wspomagamy organizatorów samochodami dostawczymi do przewożenia darów. 

Czytaj dalej » 2011-11-15

Automatyczne systemy gaśnicze w pojazdach MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie kontynuując działania zwiększające bezpieczeństwo pasażerów, wyposażyło w automatyczne systemy gaśnicze kolejne pojazdy w swoim taborze. Podobnie jak rok temu to 8 sztuk Solarisów Urbino 12, które MPK kupiło w 2008 roku. Zakup urządzeń gaśniczych był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z funduszu prewencyjnego PZU S. A. przeznaczanemu na cele służące poprawie bezpieczeństwa. Koszt inwestycji to w sumie przeszło 54 tys. zł, z czego ubezpieczyciel przekazał MPK Lublin aż 50 tys. zł.  

Czytaj dalej » 2011-11-09

Odkorkujmy Lublin

Billboardy, reklamy na miejskich autobusach oraz plakaty w pojazdach i w wiatach przystankowych - ruszyła specjalna kampania informacyjna, która ma zachęcić mieszkańców Lublina do korzystania z komunikacji miejskiej. Przyświeca jej hasło „Odkorkujmy Lublin”, honorowy patronat objął Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

To wspólna akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, Urzędu Miasta Lublin, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Forum Rozwoju Lublina i Porozumienia Rowerowego. 

Czytaj dalej » 2011-11-09

MPK Lublin "Symbolem Komunikacji Miejskiej”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zostało laureatem programu SYMBOL 2011, uzyskując tytuł „Symbolu Komunikacji Miejskiej”. Promocyjny program jakościowy ogłasza Monitor Rynkowy Dziennik Gazeta Prawna. Wręczenie tytułu odbyło się 9 listopada br. podczas uroczystej gali w Katowicach w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara.

Czytaj dalej » 2011-11-10

Hybrydowe Volvo na testach w Lublinie

Ekologiczny, hybrydowy autobus marki Volvo będzie wozić lublinian. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne będzie testować pojazd przez tydzień, od 10 do 17 listopada. Autobus będzie pojawiać się na pięciu liniach nr: 2, 9, 13, 20 i 55. Autobus Volvo 7700 Hybrid to pojazd niskopodłogowy, 12-metrowy, który może zabrać 90 pasażerów (posiada 30 miejsc siedzących). Lublin jest drugim miastem, w którym testowany jest ten autobus. Pierwszym był Wrocław. 

Czytaj dalej » 2011-09-21

Europejski Dzień bez Samochodu w Lublinie

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że 22 września br. (czwartek) w związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu, właściciele aut będą mogli podróżować lubelską komunikacją miejską za darmo. Warunkiem skorzystania z darmowego przejazdu będzie posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu, który należy okazać w przypadku kontroli biletowej.

Czytaj dalej » 2011-09-15

Wybierz wygodną alternatywę

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włącza się w lubelskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie”. W związku z tym we wtorek, 20 września br. wszyscy chętni będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów najstarszym trolejbusem ZIUTEK. Zabytkowy trolejbus lubelskiego MPK będzie odjeżdżać z przystanku Ogród Saski 01 (ul. Lipowa) o godz.: 10.00, 11.50 i 13.40. Trolejbus będzie zatrzymywać się na każdym przystanku na trasie przejazdu. 

Czytaj dalej » 2011-08-31

Wymiana biletów

W związku z nową taryfą opłat za przewóz środkami lokalnego transportu zbiorowego realizowanego na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie informujemy, że użytkownicy biletów jednorazowych, którzy nie wykorzystają swoich biletów do dnia 31 sierpnia 2011 r., mogą dokonać ich wymiany na nowe do 30 listopada 2011 r. Wymiany można dokonać w Punktach Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie przy al. Kraśnickiej 25 i ul. Bajkowskiego 1. Po tym czasie, tj. po 30 listopada 2011 r. „stare” bilety tracą ważność i nie będzie można z nich korzystać.

Czytaj dalej » 2011-09-12

Piknik MPK Lublin pełen atrakcji

Setki osób odwiedziło Zajezdnię Trolejbusową przy al. Kraśnickiej 25 z racji Pikniku Firmowego MPK Lublin, jaki odbył się 10 września. Można było m.in. poznać MPK od kuchni, skorzystać z przejażdżek najstarszym i najnowszym lubelskim trolejbusem oraz posłuchać koncertów zespołów - Berberys i Eventer Band. Piknik został zorganizowany z racji symbolicznego przekazania klucza do 500 sztuki trolejbusu firmy Solaris. Klucz wręczyła Prezesowi Tomaszowi Fularze, Prezes firmy Solaris Bus & Coach, Solange Olszewska. 

Czytaj dalej » 2011-09-12

Ogłoszenie - sprzedaż wózka widłowego

MPK Lublin Sp. z o.o. posiada w wyprzedaży na zasadach przetargu ofertowego WÓZEK WIDŁOWY - SPALINOWY DV

Czytaj dalej » 2011-08-25

Nowy cennik biletów komunikacji miejskiej ważny od 1 września 2011 r.

Od 1 września 2011 r. na podstawie uchwały Rady Miasta Lublin (nr 98/IX/2011 z dn. 21.04.2011 r.) zostanie wprowadzona nowa tabela opłat za przewóz osób środkami lokalnego transportu zbiorowego realizowanego na zlecenie ZTM w Lublinie.

Czytaj dalej » 2011-08-26

Zmiana zasad sprzedaży oraz wydawania biletów rodzinnych

W związku z wprowadzaną od 1 września 2011 r. uchwałą nr 98/IX/2011 Rady Miasta Lublin z dnia 21 kwietnia 2011 r. zmianą zasad sprzedaży oraz wydawania biletów rodzinnych przysługujących rodzinie posiadającej co najmniej pięcioro dzieci własnych lub przysposobionych, zamieszkującej na terenie Lublina, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje:

Czytaj dalej » 2011-08-25

Piknik Firmowy MPK Lublin

Zwiedzanie zajezdni, przeróżne konkursy, atrakcje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, punkt poboru krwi, koncerty zespołów Eventer Band i Berberys oraz występ kabaretu „Stonka Ziemniaczana” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie przygotowuje dla mieszkańców Lublina z racji Pikniku Firmowego. Dzień Otwarty odbędzie się 10 września br. na terenie Zajezdni Trolejbusowej Helenów przy al. Kraśnickiej 25 w godzinach 12.00-18.00. Wydarzenie ma charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców Lublina.

Czytaj dalej » 2011-08-19

MPK Lublin ma nowego prezesa

W dniu 18 sierpnia 2011 r. Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wybrała nowego Prezesa Spółki. Został nim Tomasz Fulara, dotychczasowy Wiceprezes. Rada Nadzorcza dokonała wyboru spośród 14 kandydatów. Nowy Prezes MPK Lublin został wybrany w drodze konkursu. 

Czytaj dalej » 2011-08-18

Czeski SOR na testach w Lublinie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie testuje kolejny pojazd. To czterodrzwiowy czeski autobus marki SOR NB 12. Testy z pasażerami rozpoczęły się 18 sierpnia i potrwają do 3 września. Autobus będzie jeździć na liniach nr: 3, 9, 13, 20 i 55.

Czytaj dalej » 2011-08-17

Ostateczny kształt rozkładów jazdy ważnych od 1 września

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 5 sierpnia br. upłynął termin nadsyłania uwag do propozycji zmian w rozkładach jazdy ważnych od 1 września 2011 r. Rozpatrzone zostały również uwagi zgłoszone po terminie. Większa ich część związana była ze zmianą godzin odjazdów pojedynczych kursów.

Czytaj dalej » 2011-06-29

Linia turystyczna „T”

Poznaj historię i zabytki Lublina podróżując zabytkowym trolejbusem ZIU-tek. Wzorem lat ubiegłych we wszystkie wakacyjne niedziele, swoje kursy będzie odbywać linia turystyczna „T”. Pierwszy kurs zaplanowano 3 lipca.

Czytaj dalej » 2011-06-22

Informacja dla posiadaczy biletów okresowych na linię 57

W związku z zamknięciem ul. 3 Maja oraz planowanymi objazdami dla linii komunikacji miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię nr 57, mogą korzystać z nich na czas trwania objazdu w pojazdach poniższych linii:

Czytaj dalej » 2011-06-17

Sieciówki na linii 47

W związku z przebudową ul. A. Grygowej, zamknięciem odcinka ul. Drogi Męczenników Majdanka oraz planowanymi objazdami dla linii komunikacji miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię nr 47, mogą korzystać z nich na czas trwania objazdu w pojazdach linii nr 7, 21, 23, 28 i 55.

Czytaj dalej » 2011-06-01

Sprzedaż biletów parkingowych

Informujemy, że bilety parkingowe dla kontrahentów i odbiorców indywidualnych są do nabycia w kasie MPK przy al. Kraśnickiej 25. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14:30.

W wyjątkowych okolicznościach istnieje możliwość dowiezienia okresowych biletów parkingowych po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Kontakt tel.: (81) 75 04 163. 

Czytaj dalej » 2011-06-16

Rowery trafiły do zwycięzców

Znamy już zwycięzców konkursu "Z MPK NA WESOŁO", jaki był prowadzony na łamach Kuriera Lubelskiego. Spośród wielu prac nadesłanych na konkurs, jury wyróżniło trzy. Rowery otrzymały: Jolanta Brzustowska, Agata Kowalczyk oraz Olga Dziubanowska. Nagrody wręczył Paniom 15 czerwca br. Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, Tomasz Fulara. 

2011-06-02

Msza św. w intencji śp. Prezesa Czesława Rydeckiego

Zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Prezesa MPK Lublin, Czesława Rydeckiego. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca o godz. 11.30 w Archikatedrze Lubelskiej, w 30 dzień po śmierci. 

Czytaj dalej » 2011-06-07

Sprzedaż wózków widłowych i platformowych

MPK Lublin Sp. z o.o. posiada w wyprzedaży na zasadach przetargu ofertowego wózki widłowe i platformowe.

Czytaj dalej » 2011-06-01

Trolejbus z Wi-Fi

Trolejbusy, w których pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnego internetu pojawią się na ulicach Lublina. Pierwszy taki pojazd już wozi lublinian. Na razie to jeden taki trolejbus, ale docelowo będzie ich 30. Trolejbus wyposażony w Wi-Fi oznaczony jest specjalnym piktogramem.

Czytaj dalej » 2011-06-07

Modernizacja podstacji zasilających trakcję trolejbusową

Konsorcjum: Lider - ZUE S. A. z Krakowa oraz Partner – Elektrobudowa S. A. z siedzibą w Katowicach, zajmą się modernizacją trzech podstacji zasilających trakcję trolejbusową oraz budową Centralnej Dyspozytorni Mocy w Lublinie. Konsorcjum wygrało przetarg ogłoszony w lutym 2011r. przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. 7 czerwca 2011r. odbyło się podpisanie umowy. Dokument parafowali: Wiceprezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara oraz w imieniu Konsorcjum Wiesław Nowak - Prezes Zarządu ZUE S. A.
Podczas podpisywania umowy obecni byli również Zastępca Prezydenta Lublina, Grzegorz Siemiński oraz Przewodniczący Rady Miasta Lublin, Piotr Kowalczyk.

Czytaj dalej » 2011-06-17

Dodatkowe kursy w związku z koncertem Cesarii Evory

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z koncertem Cesarii Evory w Hali Sportowej GLOBUS 17 czerwca br., zostają uruchomione dodatkowe kursy.

Czytaj dalej » 2011-06-14

Na Ekopiknik z linią EKO

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z organizowaniem przez Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin VI Ekopiknikiem Rodzinnym połączonym z Maratonem Leszczowym, dnia 19 czerwca br. (niedziela), zostaje uruchomiona specjalna linia "EKO", zapewniająca pasażerom dojazd na Zalew Zemborzycki. Przejazdy tej linii będą bezpłatne. Linia "EKO" będzie obsługiwana pojazdem niskopodłogowym, wielkopojemnym.

Szczegółowy rozkład linii "EKO"

2011-05-26

Wakacyjne rozkłady

Na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego można się już zapoznać z rozkładami jazdy, które obowiązywać będą od 23 czerwca 2011 roku.

Czytaj dalej » 2011-05-23

Pogrzeb śp. Prezesa Czesława Rydeckiego

Informujemy, że Msza św. pogrzebowa śp. Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Czesława Rydeckiego, odbędzie się 24 maja 2011 r. (wtorek) w kościele Najświętszego Zbawiciela w Łodzi przy al. Włókniarzy 187 o godzinie 11.45. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na cmentarzu rzymsko-katolickim w Łodzi przy ul. Solec 11 (cmentarz na Mani) o godzinie 12.45.

Czytaj dalej » 2011-05-04

Zmiana organizacji sprzedaży biletów

Informujemy, że z dniem 1 maja 2011 r. zmianie ulega organizacja sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Informacje o punktach sprzedaży można znaleźć tutaj.

Jednocześnie informujemy, że bilety parkingowe dla kontrahentów i odbiorców indywidualnych są do nabycia tylko w kasie MPK przy al. Kraśnickiej 25. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 14:30. Kontakt tel.: (81) 75 04 163. 
 

2011-08-18

Czeski SOR na testach w Lublinie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie testuje kolejny pojazd. To czterodrzwiowy czeski autobus marki SOR NB 12. Testy z pasażerami rozpoczęły się 18 sierpnia i potrwają do 3 września. Autobus będzie jeździć na liniach nr: 3, 9, 13, 20 i 55.

Czytaj dalej » 2011-05-26

Dodatkowe kursy w związku z „FELINIADĄ”

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zawiadamia, że w związku z odbywającymi się w ramach „Feliniady” imprezami studenckimi, uruchamia w najbliższych dniach dodatkowe kursy w godzinach wieczornych i nocnych.

Czytaj dalej » 2011-05-20

Zmarł Prezes Zarządu MPK Lublin

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że dziś w nocy zmarł nagle Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Czesław Rydecki. Miał 61 lat. Swoją funkcję w MPK Lublin sprawował od października 2008 roku.
Załoga MPK Lublin pogrążona w żałobie żegna wspaniałego Szefa, Profesjonalistę i Pasjonata Komunikacji Miejskiej. Człowieka, który całe swoje zawodowe życie poświęcił problemom komunikacji miejskiej.

W związku z żałobą trolejbusy i autobusy MPK Lublin będą jeździć z czarnymi wstążkami. Przed siedzibą Spółki przy ul. Grygowej 56 w Lublinie, flagi przepasane kirem zostały opuszczone do połowy masztu.

Czytaj dalej » 2011-05-20

Załoga MPK Lublin żegna swojego Prezesa

Kiedy odchodzi na zawsze człowiek tej miary, tej wielkości, przenikają nas uczucia, które nie zawsze idą z sobą w parze: żalu i wdzięczności. Żalu, bo zdajemy sobie sprawę, że tracimy człowieka, którego nikt i nic nam nie zastąpi. To „nic” objawia się tu w całej swojej grozie. Nie ma i nie będzie już nikogo takiego. Nasz dalszy byt napiętnowany już będzie brakiem najdotkliwszym: brakiem wartości, a raczej całego splotu niezwykłych wartości, które zechciały ucieleśnić się w tym człowieku. Kim był? Obcowaliśmy z nim na co dzień. Rozmawialiśmy i dyskutowaliśmy na rozmaite tematy. Śmialiśmy się z jego dowcipów. Wiedzieliśmy, że był kimś niezwykłym. Ale kim był naprawdę?
Ci, co znali go nieco bliżej, wiedzieli, że był człowiekiem głębi.

Pracownicy "MPK Lublin" Sp. z o.o.

2011-05-19

Poezja na szelkach

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie oraz Zarząd Transportu Miejskiego po raz kolejny włączają się w realizację festiwalu „Miasto Poezji”. Z tej okazji w dniach 23-27 maja br., na linii nr 158 będzie kursował specjalny trolejbus promujący festiwal. 

Czytaj dalej » 2011-05-20

Piknik Firmowy MPK odwołany

W związku z nagłą śmiercią Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Czesława Rydeckiego informujemy, że zaplanowany na sobotę, 21 maja Piknik Firmowy MPK Lublin się nie odbędzie.

 

Czytaj dalej » 2011-05-09

Jazdy testowe Autosana

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie testuje nowy autobus - Autosan Sancity 18LF. Autobus jest przegubowy, niskopodłogowy na całej długości, z klimatyzowaną częścią pasażerską. Ma pełen monitoring i może zmieścić 180 pasażerów (posiada 47 miejsc siedzących i 133 stojące). Autosan Sancity 18LF będzie jeździł w Lublinie do 16 maja na liniach: 10, 26, 39 i 57. 

Czytaj dalej » 2011-04-18

Nowe trolejbusy już w Lublinie

Pięć sztuk nowych trolejbusów Solaris Trollino 12 zasiliło tabor lubelskiego MPK. Do Lublina dotarła już pierwsza partia pojazdów zakupionych w ramach projektu „Modernizacja podstacji zasilających trakcję oraz wymiana taboru trolejbusowego”. Kolejnej transzy należy spodziewać się do 18 maja, a ostatnich pięciu sztuk - do 17 czerwca. Pozostała piętnastka pojawi się na początku 2012 r.: w styczniu, lutym i marcu.

Czytaj dalej » 2010-12-01

Stacjonarne automaty biletowe

W Lublinie można kupić bilety komunikacji miejskiej 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu płacąc bez żadnych prowizji monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Stacjonarne automaty biletowe, które sprzedają zarówno bilety papierowe jak i kodowane na Karcie Biletu Elektronicznego, uruchomiła w mieście Mennica Polska we współpracy z ZTM w Lublinie.

 

Czytaj dalej » 2011-02-17

Będą nowe trolejbusy

15 sztuk nowych, niskopodłogowych trolejbusów pojawi się na ulicach Lublina. Dostarczy je firma Solaris Bus & Coach. Umowa na dostawę została podpisana w czwartek, 17 lutego 2011 r. w siedzibie MPK Lublin przy ul. Grygowej 56. Zakup będzie możliwy dzięki unijnej dotacji.

 

Czytaj dalej » 2011-02-05

Zwycięzcy Rajdu o Puchar Prezesa MPK Lublin

Ekipa Ośrodka Doszkalania Kierowców „Sternik” okazała się najlepsza w dzisiejszych zmaganiach w ramach I Samochodowego Rajdu Zimowego o Puchar Prezesa MPK Lublin. II miejsce zajęła Inspekcja Transportu Drogowego o/Lublin, a III – drużyna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Następna była ekipa Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, a ostatnia drużyna WORD-u.

 

Czytaj dalej » 2011-02-01

Rajd Zimowy o Puchar Prezesa MPK Lublin

Zimowy pokaz driftu oraz jazda autobusem i ciężarówką w ekstremalnych warunkach – to tylko niektóre z atrakcji I Samochodowego Rajdu Zimowego o Puchar Prezesa MPK Lublin. Rajd odbędzie się w sobotę 5 lutego na terenie Zajezdni Autobusowej przy ul. A. Grygowej 56 w godz. 11.00 – 15.00. Głównym organizatorem spotkania jest Ośrodek Doszkalania Kierowców „Sternik” wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Lublinie.

 

Czytaj dalej » 2010-11-18

Automatyczne systemy gaśnicze w pojazdach MPK

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie wyposażyło w automatyczne systemy gaśnicze część swoich pojazdów. Na razie to osiem sztuk Solarisów Urbino 12 kupionych w 2008 roku. Zakup urządzeń gaśniczych był możliwy dzięki środkom pochodzącym z funduszu prewencyjnego PZU S. A. W sumie to przeszło 54 tys. zł, które ubezpieczyciel przekazał MPK Lublin na cele służące poprawie bezpieczeństwa.

 

Czytaj dalej » 2010-12-08

Godziny pracy Kas Biletowych w Wigilię i Sylwestra

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Lublin  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  uprzejmie informuje, że 24 grudnia 2010 r.  jest w naszej firmie dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym Kasy Biletowe przy al. Kraśnickiej 25, ul. Bajkowskiego 1 oraz pozostałe Punkty Obsługi Klienta MPK będą nieczynne.        
Jednocześnie informujemy, że 31 grudnia 2010 r. wszystkie punkty sprzedaży biletów obsługiwane przez MPK Lublin będą czynne do godz. 12:00.

2010-12-06

Wymiana skasowanych biletów w związku z obowiązywaniem bezpłatnej komunikacji miejskiej 3 grudnia

W związku z obowiązywaniem w dniu 3 grudnia br., bezpłatnej komunikacji miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że istnieje możliwość wymiany skasowanych tego dnia biletów jednorazowych i czasowych, zgodnie z poniższą procedurą:

 

Czytaj dalej » 2010-12-02

Bezpłatna komunikacja miejska w dniu 3 grudnia

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w dniu jutrzejszym, tj. 3 grudnia br. w godzinach 5:00 - 23:00, pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i trolejbusami, wykonującymi przewozy na zlecenie ZTM w Lublinie (tj. MPK Lublin Sp. z o.o, AKL i IREX). W pojazdach zostaną zablokowane kasowniki.

 

Czytaj dalej » 2010-11-12

Badania rynku lubelskiej komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od najbliższej soboty, tj. 13 listopada rozpoczną się badania rynku lubelskiej komunikacji miejskiej w zakresie potoków pasażerskich i więźby ruchu pasażerskiego. Celem badań jest optymalizacja oferty przewozowej i dostosowanie jej do faktycznych potrzeb pasażerów.

Czytaj dalej » 2010-11-23

ZIUTEK wolontariuszem akcji PDPZ

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W tym roku wspomagamy organizatorów samochodami dostawczymi do przewożenia darów, po ulicach Lublina będzie jeździć turystyczny trolejbus ZIUTEK, dodatkowo nieodpłatnie umieściliśmy w naszych pojazdach plakaty informujące o wielkiej zbiórce, która odbędzie się w niedzielę 28 listopada.

 

Czytaj dalej » 2010-11-12

Stacjonarne automaty biletowe

Kolejne stacjonarne automaty do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej uruchomiła w Lublinie Mennica Polska. Urządzenia czynne są przy Al. Racławickich - przystanek przy Ogrodzie Saskim, przy pl. Wolności - przystanek przy Bibliotece Łopacińskiego oraz przy Krakowskim Przedmieściu 72 - dawna "Gracja".

 

Czytaj dalej » 2010-11-05

Informacja dla pasażerów posiadających bilet okresowy wykupiony na linie nr: 2, 3, 51 lub 52

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 6 listopada w wyniku połączenia tras linii 2 i 52 oraz 3 i 51, zmianie ulegają trasy linii nr 2 i 3 przy jednoczesnej likwidacji linii nr 51 i 52. Wobec powyższego osoby, które zakupiły bilety okresowe na linie nr 2, 3, 51 lub 52 przed 6 listopada, mogą z nich korzystać do czasu zakończenia ich ważności.

Czytaj dalej » 2010-10-26

Śpiewająca promocja w miejskich autobusach

Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli posłuchać na żywo utworu „Don’t worry, be happy”. Wszystko za sprawą chóru „Ergo cantemus!” działającego przy II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Chóralne wykonanie odbędzie się w środę 27 października w autobusach przewoźników wykonujących przewozy na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, kursujących na liniach nr: 10, 26 i 57 na trasie Al. Racławickie - 3 Maja, w godz. 14.00 – 16.00. Akcja ma na celu promowanie Lublina jako Europejskiej Stolicy Kultury.
 

Czytaj dalej » 2010-10-25

Nasi zagrali dla powodzian

Drużyna MPK Lublin zajęła III miejsce w turnieju halowej piłki nożnej. Spotkanie zorganizowało w niedzielę, 24 października Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Dochód z imprezy – w sumie ponad 18 tys. zł – przeznaczono dla powodzian z Wilkowa.
 

Czytaj dalej » 2010-10-13

Posiedzenie Komisji Ruchu IGKM

Jak mają wyglądać przystanki miejskie w XXI wieku i co może uchronić je przed dewastacją – m.in. nad tym będą zastanawiać się uczestnicy spotkania, jakie odbędzie się 21 i 22 października 2010 r. w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie organizuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (IGKM) wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Lublinie. Tematem posiedzenia Komisji Ruchu IGKM będą „Przystanki w komunikacji miejskiej”.

Czytaj dalej » 2010-10-20

Będą nowe trolejbusy

Tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie wzbogaci się o piętnaście nowych trolejbusów. Dostarczy je firma Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa. Dziś (20 października 2010 r.) Prezes Zarządu MPK Lublin, Czesław Rydecki i Wiceprezes Grzegorz Siemiński oraz Wiesław Cieśla - Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. Kluczowych Klientów Solaris Bus & Coach, podpisali umowę na dostawę 15 sztuk trolejbusów Solaris Trollino 12.
W podpisaniu umowy uczestniczył także m.in. Zastępca Prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk.

 

Czytaj dalej » 2010-10-21

Dzień Seniora - bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W związku z organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie Dniem Seniora, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że 26 października (wtorek) w godz. 7.00 – 16.00, osoby, które posługują się legitymacją emeryta i rencisty oraz ukończyły: 60 lat – kobiety i 65 lat – mężczyźni, będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej, wykonującymi przewozy na zlecenie ZTM w Lublinie. Bezpłatne przejazdy obowiązują na trasie „do” i „z” siedziby oddziału ZUS w Lublinie z uwzględnieniem koniecznych przesiadek.

 

 

Czytaj dalej » 2010-08-30

POK przy pętli w Abramowicach nieczynny

Informujemy, że od 30 sierpnia 2010 r. Punkt Obsługi Klienta przy pętli w Abramowicach jest nieczynny.

2010-07-29

Likwidacja POK przy Drodze Męczenników Majdanka

MPK Lublin informuje, że z dniem 1 sierpnia 2010 r. został zlikwidowany Punkt Obsługi Klienta przy ul. Droga Męczenników Majdanka (pętla nawrotowa).
 

2010-09-21

Informacja dla pasażerów linii nr 7, 7a i 50

W związku z pracami drogowymi i objazdami pojazdów komunikacji miejskiej jakie mają miejsce w okolicach skrzyżowania ulic: Witosa – Chemiczna – Krańcowa, ZTM w Lublinie informuje, że pasażerowie korzystający z linii nr 7 i 50 upoważnieni są do przejazdu na podstawie jednego skasowanego biletu jednorazowego również linią nr 7a i odwrotnie, pasażerowie posiadający skasowany bilet na linię nr 7a mogą przesiadać się na linie nr 7 i 50.
Dodatkowo, osoby, które mają wykupiony bilet okresowy na linię nr 7 lub 50 mogą korzystać z przejazdów linią nr 7a.
Powyższa zasada obowiązuje tylko i wyłącznie na czas trwania objazdów, tj. od 20 września do 4 października br. i umożliwia pasażerom dojazd z przesiadką do ul. Chemicznej. 

 

2010-07-14

Linia turystyczna "T"

Kursowanie linii „T” rozpoczyna się na ulicy Królewskiej, a jej trasa biegnie w kierunku Majdanka, a następnie ulicami Zamojską, Lubartowską, w kierunku Chodźki i z powrotem na ulicę Królewską.

Czytaj dalej » 2010-05-25

Poezja w pojazdach MPK

Trolejbus promujący Festiwal „Miasto Poezji” i czytanie wierszy w pojazdach miejskiego przewoźnika.

Czytaj dalej » 2010-05-18

Badania preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Lublina

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 10 maja do 7 czerwca br. zostaną przeprowadzone  badania preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Lublina. Badania, na zlecenie ZTM w Lublinie, wykona firma TNS OBOP z Warszawy.

 

Czytaj dalej » 2010-05-18

Sprzedaż karnetów przez kierowców

 
Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od dnia 10 maja (poniedziałek) we wszystkich pojazdach wykonujących przewozy na zlecenie ZTM w Lublinie, kierowca będzie sprzedawał obok pojedynczych biletów jednorazowych, również bilety jednorazowe w formie karnetów 5-przejazdowych. 

Czytaj dalej » 2009-09-23

Zmiana cen biletów od 1 kwietnia 2010 r.

Z dniem 1 kwietnia 2010 r. wchodzi w życie nowy cennik biletów komunikacji miejskiej. Zmianie ulegają ceny biletów jednorazowych, jednorazowych nocnych oraz czasowych, tj. 24 - godzinnych.

 

Czytaj dalej » 2009-09-23

Komunikat dotyczący Karty Biletu Elektronicznego

W związku z przejęciem przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie Systemu Karty Biletu Elektronicznego informujemy, co następuje:

Czytaj dalej » 2009-09-23

Komunikat dla użytkowników Karty Biletu Elektronicznego


Z początkiem marca br. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie stanie się właścicielem Systemu Karty Biletu Elektronicznego.

 

Czytaj dalej » 2010-09-27

Ogłoszenie - słupy trakcyjne

MPK Lublin informuje że ma do zbycia stalowe słupy kratowe oraz słupy betonowe

Czytaj dalej » 2009-09-23

Automat do sprzedaży biletów w pojeździe MPK Lublin

MPK Lublin rozpoczęło testowanie automatu do sprzedaży biletów jednorazowych. Automat pojawił się w jednym z pojazdów z początkiem kwietnia. W automacie dostępne są bilety ulgowe – za 1,20 zł oraz bilety normalne - za 2,40 zł. Biletów zakupionych w automacie nie trzeba już kasować. Automat przyjmuje monety w nominałach od 5 gr do 5 zł i wydaje resztę.W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Polityka prywatności. Więcej informacji.

Rozumiem